24 Февруари, 2026

Путин пришпори кабинета - иска до 1 юни план за възстановяване на икономиката

Путин пришпори кабинета - иска до 1 юни  план за възстановяване на икономиката

Руският президент Владимир Путин е възложил на правителството до 1 юни да представи общонационален план за действие за възстановяване на икономиката, предаде ТАСС.

Планът трябва да бъде разработен съвместно с регионалните власти и бизнеса.

На съвещание с ръководителите на руските региони на 28 април Путин обяви решението неработните дни за бизнеса в страната да продължат до 11 май включително.

Тогава държавният глава заяви, че трябва да бъде започната подготовка за връщане към нормалния темп на живот и възложи да бъдат изготвени препоръки, за да бъде възможно от 12 май ограничителните мерки поетапно да се премахват, отбелязва БТА. 
Сподели:

Коментари (0)

Блумбърг: Тръмп иска войната в Украйна да приключи до 4 юли

Блумбърг: Тръмп иска войната в Украйна да приключи до 4 юли

„Усилията на президента Доналд Тръмп да прекрати руската инвазия в Украйна буксуват"

Емил Ефтимов: С 2,5% от БВП за отбрана не можем да изградим адекватни въоръжени сили

Емил Ефтимов: С 2,5% от БВП за отбрана не можем да изградим адекватни въоръжени сили

„Пристигнаха първите 8 самолета, инфраструктурата беше подготвена с ускорени темпове, за да бъде сертифицирано идването на самолетите, да бъде позволено"

Русия търпи катастрофални загуби, губи около 1000 войници дневно

Русия търпи катастрофални загуби, губи около 1000 войници дневно

Според The Economist, общите руски загуби са между 1,1 и 1,4 милиона души, от които 230–430 хиляди са загинали. Въпреки това Москва е завладяла само 0,83% от територията на Украйна през 2025 г