Такова изявление той направи след доклад на военните за "превземането" на Мирноград и Гуляйпол
Руските генерали са докладвали на Владимир Путин за уж пълното превземане на Мирноград и Гуляйполе. Окуражен от тези доклади, руският диктатор заявил, че с оглед на ситуацията на фронта мирните преговори за Русия по принцип вече не са необходими.
Както съобщава сайтът на президента на Руската федерация, вчера Путин е посетил пункт за управление на Обединената групировка войски, където командирите на руските армейски съединения са докладвали за ситуацията на фронта.
Началникът на Генералния щаб на Въоръжените сили на Руската федерация Валерий Герасимов и подчинените му генерали са съобщили за уж успешно настъпление на руските войски по всички направления и за „освобождаването“ на редица населени места в Сумска, Харковска, Донецка и Запорожка област. В частност е било заявено за уж пълното превземане от руските войски на градовете Мирноград и Гуляйполе, както и за продължаваща „зачистка“ на Константиновка.
Тези доклади изключително зарадвали руския диктатор. В частност Путин е заявил, че „освобождаването“ на Мирноград и Гуляйполе са „важни резултати“, които отварят възможности за пълната окупация на Донецка и Запорожка област.
„Главатарите на киевския режим не бързат да решат този конфликт с мирни средства. Но днес, съдейки по вашите доклади, съдейки по темповете, които наблюдаваме по линията на бойното съприкосновение, нашата заинтересованост от извеждането на украинските военни формирования от заеманите от тях засега територии фактически се свежда до нула. И ако киевските власти не желаят да приключат въпроса с мир, ние ще решим всички стоящи пред нас задачи в хода на специалната военна операция по въоръжен път“, заяви Путин, фактически признавайки пълната липса на интерес към мирни преговори.
Ситуацията на фронта: последни новини
Както писахме, руските военни действително активно се опитват да настъпват и понасят тежки загуби. Така, на участъка на бившия Доброполски пробив, където Въоръжените сили на Руската федерация се опитват да формират западни „клещи“ за обхващане на Константиновка, загубите на руснаците са 15 пъти по-големи от украинските, смятат анализатори.
Междувременно в Купянск, който Путин „освободи“ още в края на ноември, Силите за отбрана довършват последните огнища на руската съпротива. Разпокъсани групи руски войници там се намират в пълно обкръжение и без нормално снабдяване.
Още от Свят
Откриха мъртъв руски актьор при мистериозни обстоятелства
Тялото на Александър Високовски, известен от култови руски сериал "Бригада" е било намерено в река Ока в Подмосковието, официалните власти определят трагедията като нещастен случай
Зеленски призова Полша и Унгария да не стопират пътя на Украйна към ЕС
Решението на украинския президент да кръсти военна част на името на Украинската въстаническа армия (УПА) рязко влоши отношенията с Полша. Новият министър-председател на Унгария Петер Мадяр изрази нови опасения относно процеса на присъединяване на Киев.
В Испания се водят битки с червено вино
Всяка година в "сраженията" се разливат между 30 000 и 50 000 тона червено вино, но.. няма победители и победени