6 Декември, 2025

Путин нахъсва военното ръководство в Москва: Готови сме да преговаряме за мир, но своето няма да дадем

Путин нахъсва военното ръководство в Москва: Готови сме да преговаряме за мир, но своето няма да дадем

Владимир Путин

Едва ли обаче свободния свят вярва на призивите на руския президент

Президентът Владимир Путин каза във вторник, че Русия ще бъде готова да разговаря с Украйна, Съединените щати и Европа за бъдещето на Украйна, ако те желаят, но предупреди, че Москва ще защитава националните си интереси, цитира думите му Ройтерс.

Путин, който изпрати войски в Украйна през 2022 г., многократно е казвал, че би бил готов да говори за мир. Но информирани западни служители казват, че той изчаква президентските избори в САЩ през ноември, преди да постави своите истински условия.

"В Украйна тези, които са агресивни към Русия, и в Европа, и в Съединените щати - искат ли да преговарят? Нека. Но ние ще го направим въз основа на нашите национални интереси", казва Путин на среща на ръководството на отбраната в Москва.

"Ние няма да дадем това, което е наше", каза Путин и добави, че Русия не възнамерява да воюва с Европа.

Въпросът е, че Европа вече не вярва на думите на руския президент, особено след като вероломно нападна Украйна, при все че се кълнеше, че няма никакви намерения и амбиции по отношение на украинците. И ЕС, и НАТО, и САЩ са обявили Русия за най-голямата заплаха, която я прави още по реалистична след като Кремъл активира политика си по отношение на Китай, Северна Корея, Иран и някои африкански страни.

Сподели:

Коментари (0)

Мъск поиска ликвидацията на ЕС

Мъск поиска ликвидацията на ЕС

Неговата платформа Х беше глобена от ЕК, тъй като нарушава закона за цифровите услуги на Европейския съюз (DSA) в области, свързани с осигуряването на прозрачност на рекламите и достъпа на изследователите до отворени данни и информация.

Хакан Фидан: Сирийските демократични сили не смятат да се интегрират в структурите на сирийската държава

Хакан Фидан: Сирийските демократични сили не смятат да се интегрират в структурите на сирийската държава

Той заяви, че Турция не е дала „празен чек“ на сирийското правителство да репресира.

Награда за мир: Как ФИФА режисира новото шоу на Тръмп

Награда за мир: Как ФИФА режисира новото шоу на Тръмп

Тръмп и Инфантино използваха възможността за самореклама и маркетинг. В статута на ФИФА пише, че организацията трябва да е аполитична. Но ръководството ѝ тълкува това правило доста свободно, когато става въпрос за пари.