30 Март, 2026

Путин се чул с Урсула фон дер Лайен, поздравил я за високия пост

Путин се чул с  Урсула фон дер Лайен, поздравил я за високия пост

Владимир Путин

Двамата са разговаряли за общите дългосрочни интереси на ЕС и Русия

Руският президент Владимир Путин разговаря с председателя на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен и я поздрави за новата й длъжност, пише европейската редакция на Politico, като се позовава на информация на Кремъл.

И двете страни отбелязаха, че за общите дългосрочни интереси е важно да се намери позиция по ключови теми от европейския и международен дневен ред, да се развие прекият диалог, въпреки досегашния труден период в отношенията между Русия и Европейския съюз.

Двамата лидери обсъдиха и предстоящата среща на върха в нормандския формат в Париж, където президентите на Русия и Украйна ще се срещнат с канцлера на Германия Ангела Меркел и френския президент Еманюел Макрон в опит да се продължат с досега неуспешния мирен план за прекратяване на конфликта в Източна Украйна.

От Кремъл съобщиха, че Путин е провел телефонен разговор и с предишния председател Жан‑Клод Юнкер. Те се съгласиха „да продължат да поддържат лични контакти“.
Сподели:

Коментари (0)

Конгресмени от 2 партии в САЩ поискаха връщане на санкциите срещу Додик

Конгресмени от 2 партии в САЩ поискаха връщане на санкциите срещу Додик

Това е един от редките случаи на широк двупартиен консенсус. Американските законодатели посочват, че Додик е продължил действия, които „пряко подкопават Дейтънското споразумение“, включително призиви за отделяне на Република Сръбска

Светът пред петролна бездна: Брент надхвърли 115 долара, Тръмп се цели в енергийното сърце на Иран

Светът пред петролна бездна: Брент надхвърли 115 долара, Тръмп се цели в енергийното сърце на Иран

Акциите на финансовите пазари отбелязаха сериозен спад

МААЕ: Иранският завод за производство на тежка вода е с тежки щети след удар

МААЕ: Иранският завод за производство на тежка вода е с тежки щети след удар

"МААЕ потвърждава, че заводът за производство на тежка вода в Хондаб, за който Иран съобщи, че е бил атакуван на 27 март, е претърпял тежки щети и вече не работи."