4 Февруари, 2026

Путин: Русия ще се сдобие с подводници и фрегати, способни да разполагат със свръхзвукови ракети "Циркон"

Путин: Русия ще се сдобие с подводници и фрегати, способни да разполагат със свръхзвукови ракети "Циркон"

Владимир Путин

Руският президент ще продължи разработването на оръжието, предизвикало инцидент в Северодвинск

Руският президент Владимир Путин заяви, че военноморските сили (ВМС) на страната трябва да разширят своя боен потенциал.

Путин отбеляза, че през следващите няколко години Русия ще се сдобие с подводници и фрегати, които са способни да разполагат със свръхзвукови крилати ракети "Циркон" и добави, че ракетите са от съществено значение за "стратегическата стабилност на страната".

Той също така добави, че военните инвестиции вървят добре с оглед на факта, че вече са изпълнени 70% от инструкциите, дадени на по време на различни военни конференции.

През миналата седмица на инспектори от САЩ беше показано най-новото свръхзвуково въздухоплавателно средство, разработено от Русия и разкрито през март 2018 година от президента на страната Владимир Путин.

Междувременно руският президент също така заяви, че като част от военните инвестиции ще продължи и разработването на оръжието, което предизвика преди време сериозен инцидент в Северодвинск.
Сподели:

Коментари (0)

Руска атака уби двама души в Днипропетровска област

Руска атака уби двама души в Днипропетровска област

Загинаха 68-годишна жена и 38-годишен мъж - в район Синелниковски

САЩ се съгласиха преговорите с Иран да се проведат в Оман вместо в Истанбул

САЩ се съгласиха преговорите с Иран да се проведат в Оман вместо в Истанбул

Техеран иска преговорите да бъдат в двустранен формат - само със САЩ, а не с участието на няколко арабски и мюсюлмански държави

"Хюман райтс уоч": Тръмп превръща САЩ в авторитарна държава,

"Хюман райтс уоч": Тръмп превръща САЩ в авторитарна държава,

Според организацията демокрацията в света се е върнала на нивото от 1985 г., когато Съветският съюз все още е съществувал