5 Декември, 2025

Путин се срещна с майки на руски войници, посъветва ги да не вярват на интернет

Путин се срещна с майки на руски войници, посъветва ги да не вярват на интернет

Владимир Путин

Той лично разговарял с някои войници по телефона и че е бил учуден от тяхното настроение и отношение към работата им

Държавната телевизия излъчи кадри от началото на срещата на Владимир Путин със 17 майки на военнослужещи, някои от които са загинали или са били ранени по време на боевете в Украйна.

Путин произнесе кратка встъпителна реч, която майките мълчаливо изслушаха.

Руският президент сподели, че лично е разговарял с някои войници по телефона и че е бил учуден от тяхното настроение и отношение към работата им, съобщава БНР.

Путин нарече руските войници герои и посъветва майките да не вярват на информацията в интернет. 

"На нищо не трябва да се вярва. Там има купища всякакви фалшиви новини, измами, лъжи и много информационни атаки. Информацията също е оръжие в борбата".  

В същото време активистки на неправителствената организация “Съвет на майките и съпругите” се оплакаха, че от няколко дни се намират в Москва и напразно се опитват да се срещнат с президента.  

"Опитваме се всячески да започнем диалог с властта, но сякаш не съществуваме", каза за Франс прес Олга Цуканова, чийто 20-годишен син служи в армията. А Светлана Тил обясни защо се е присъединила към “Съвета на майките и съпругите”. 

"В съвета съм, защото не мога да гледам равнодушно на това, което става у нас сега".  

Засега не се планира лична среща на президента Путин с военнослужещите, съобщи говорителят на Кремъл Дмитрий Песков. 

Сподели:

Коментари (0)

Швеция спира помощите си за 5 страни, пренасочва ги към Украйна

Швеция спира помощите си за 5 страни, пренасочва ги към Украйна

"Украйна е най-важният външнополитически и хуманитарен приоритет на Швеция и затова правителството ще увеличи помощта."

САЩ заплашиха ЕС да се оттеглят от отбранителните програми на НАТО, поставиха условия

САЩ заплашиха ЕС да се оттеглят от отбранителните програми на НАТО, поставиха условия

Представител на алианса заяви, че европейските съюзници вече започват да поемат по-голяма отговорност за сигурността на континента, но не коментира срока до 2027 година.

ЕС глобява със 120 млн. евро платформата Х

ЕС глобява със 120 млн. евро платформата Х

Това се случи, независимо че вицепрезидентът на САЩ Джей Ди Ванс отправи строго предупреждение за „атаките“ срещу американски фирми чрез „цензура“, още преди санкцията да бъде обявена публично