Свят
Путин си вярва: Русия остава основен производител на петрол въпреки санкциите и нелоялната конкуренция
Той заяви това по време на форум, посветен на енергетиката, в Москва
Руският президент Владимир Путин изрази задоволство, че страната му остава „един от основните производители“ на петрол в света, въпреки санкциите на Запада и натиска на американския му колега Доналд Тръмп върху клиентите на Москва, предаде АФП.
„Русия запазва позицията си сред основните производители на петрол, въпреки механизмите за нелоялна конкуренция, използвани срещу нас“, заяви Путин по време на форум, посветен на енергетиката, в Москва.
Според него Русия осигурява 10% от световното производство. | БГНЕС
Още от Свят
В петък времето ще бъде предимно слънчево, с облаци по морето
За тези, които са на море, прогнозата предвижда по-често значителна облачност. Главно в следобедните часове се очакват превалявания от дъжд.
Саратовската рафинерия в Русия спря работа след украинските удари с дронове
Поразена е инсталация за първична преработка KDU-6 с капацитет 20 000 метрични тона на денонощие - единствената такава инсталация в рафинерията
Тръмп: Испания се реваншира напълно, ангажира се със значително плащане
Освен това турския президент Ердоган е благодарил на Испания за ангажимента ѝ в сферата на отбраната, включващ ракетни системи "Пейтриът"