24 Декември, 2025

Путин силно опечален от смъртта на Берлускони

Путин силно опечален от смъртта на Берлускони

Силвио Берлускони и Владимир Путин. Снимка: БГНЕС

"Непоправима загуба и голяма скръб", истински приятел и скъп човек", пише в телеграмата до президента на Италия Серджо Матареле

Президентът на Русия Владимир Путин заяви, че е опечален от смъртта на бившия премиер на Италия Силвио Берлускони, защото той е бил негов истински приятел и скъп човек, предадоха световните агенции, цитирани от БТА. 

"За мен Силвио беше скъп човек, истински приятел", се казва в съболезнователна телеграма, адресирана от Путин до президента на Италия Серджо Матареле.

"Аз винаги искрено се възхищавах на неговата мъдрост, на способността му да взима балансирани и далновидни решения дори в най-сложните ситуации. В хода на всяка една среща с него аз буквално се заразявах от неговата невероятна жизнена енергия, от неговия оптимизъм и чувство за хумор", казва още Путин и определя смъртта на Берлускони като "непоправима загуба и голяма скръб".
Сподели:

Коментари (0)

Дори Коледа не спря Кремъл: отхвърлен призивът на папата за мир

Дори Коледа не спря Кремъл: отхвърлен призивът на папата за мир

Още веднъж призовавам всички хора с добра воля да уважават поне Коледа като ден на мира, отбеляза Лъв XIV

Ястреби, милиардери и сиви кардинали: Кой всъщност върти света в кабинета на Тръмп 2.0?

Ястреби, милиардери и сиви кардинали: Кой всъщност върти света в кабинета на Тръмп 2.0?

Докато Марко Рубио се превръща в нов Хенри Кисинджър, а Мелания Тръмп води паралелна дипломация с Путин, Foreign Policy разкрива кои са движещите сили и кои са аутсайдерите в Белия дом

Вучич сочи с пръст България, Хърватия и Албания – вечните врагове на Сърбия

Вучич сочи с пръст България, Хърватия и Албания – вечните врагове на Сърбия

Сръбският президент и близките до властта медии прехвърлят вината за блокирания европейски път на Сърбия върху съседите си, наричайки ги "исторически слуги" на Великите сили