24 Април, 2026

„Яблоко“ сложи край на мълчанието: Спрете войната, Путин да мисли за хората, не за територии!

„Яблоко“ сложи край на мълчанието: Спрете войната, Путин да мисли за хората, не за територии!

Явлински изтъкна като огромна грешка отказът  от опитите да бъде спряна ескалацията на конфликта в края на 2022 г. и нач. на 2023 г

Партия "Яблоко"* е убедена, че трябва да насочи усилията си към постигане на примирие между Русия и Украйна. Партиите трябва да мислят не за териториите, а за хората и бъдещето на двете държави.

Това стана ясно от изявлението на Григорий Явлинский, направено при откриването на заседание на Федералния съвет на партията "Яблако", на което присъстваха повече от 100 представители от 68 регионални структури, съобщават от пресслужбата на "Яблоко", предаде Каспаров.Ру.

И досега партията последователно се застъпваше за незабавно прекратяване на огъня още през 2022 г. „Григорий Явлински се обърна към редица световни политици и водещи фигури, но не успя да постигне значителни резултати“ поради нежеланието на американските власти.

Явлински изтъкна като огромна грешка отказът  от опитите да бъде спряна ескалацията на конфликта в края на 2022 г. и началото на 2023 година. Тази грешка коства големи загуби и на двете страни, тя доведе света до ръба на ядрена война. Той отново се обяви за незабавно прекратяване на огъня и започване на преговори за нова система за световна сигурност, разоръжаване, ясни границите и други въпроси в новите реалности.

Въпреки, че на пръв поглед „Яблоко“ отхвърля обвиненията за своята проукраинска позиция, партиято губи мандати в държавните органи, което не би могло да е изненада, предвид курса на Кремъл в страната и по отношение на мръсната война с Украйна.

*Политическа партия „Яблоко“ е създадена 1993 г. От 2006 година е пълноправен член на „Алианса на либералите и демократите в Европа“ (АЛДЕ)

Превод: Faktor.bg

Сподели:

Коментари (0)

NYT: Войната в Иран изчерпа оръжейните запаси на САЩ до тревожно ниски нива

NYT: Войната в Иран изчерпа оръжейните запаси на САЩ до тревожно ниски нива

Пентагонът е използвал над 1200 прехващащи ракети „Пейтриът“, всяка на стойност над 4 млн. долара, както и повече от 1000 наземно базирани ракети Precision Strike и ATACMS

Туск: Русия може да нападне НАТО в рамките на месеци

Туск: Русия може да нападне НАТО в рамките на месеци

Полският премиер не е уверен, че САЩ ще бъдат готови да защитят Европа в случай на подобна атака. Той подчерта, че думите му не трябва да се приемат като скептицизъм относно член 5 на НАТО, а по-скоро като „надежда"

И Норвегия забранява социалните мрежи за ненавършилите 16 години

И Норвегия забранява социалните мрежи за ненавършилите 16 години

„Въвеждаме това законодателство, защото искаме детство, в което децата да могат да бъдат деца“, заяви премиерът Йонас Гар Стьоре