5 Декември, 2025

Р. Петков: Нинова говори против паралелната държава, но е подкрепена от задкулисието

Р. Петков: Нинова говори против паралелната държава, но е подкрепена от задкулисието

Румен Петков

"Политическите партии още преди изборите заявиха позициите си за мажоритарното гласуване, най-разумно би било да е смесена система - мажоритарна с преференциален елемент като в Германия", коментира пред бТВ Румен Петков от АБВ.

Той изрази съмнение във възможността мажоритарните избори да излъчат най-почтените кандидати.

Според него, не е възможно да се върне наборната военна служба, най-вече заради финансовата страна.

"Валентин Радев има поглед върху сектора "Сигурност", но МВР е много тежко министерство и пред него ще има много тежки предизвикателства", прогнозира той.

"Не съм оптимист за бъдещето на този кабинет. Трябва да видим дали ще се мине към приватизация на военно-промишления комплекс, но много се надявам, че това няма да се случи. Тревожи ме това, че в енергетиката не се говори за развитието на ядрената енергетика", каза той.

"Това новоучредено студио "На кафе" в ЦУМ стана сериал. Не знам дали главният прокурор трябва да участва в такива срещи, той трябва да каже по-категорично какво е искал от него Дончев. Нинова се държи като дете родено от задкулисието. Тя говори против паралелната държава, но е подкрепена от задкулисието. Не мисля, че БСП я очакват добри дни с това ръководство", прогнозира Петков.

Сподели:

Коментари (0)

Напусналият ПП Александър Русинов: Готви се нова сглобка

Напусналият ПП Александър Русинов: Готви се нова сглобка

Той добави, че от месеци забелязва несъответствия в поведението на ръководството, но чашата е преляла след последното заседание, проведено вечерта преди масовите протести.

Румен Петков: Кирил Петков трябва да носи отговорност за призивите протестиращите да тръгнат към политическа централа

Румен Петков: Кирил Петков трябва да носи отговорност за призивите протестиращите да тръгнат към политическа централа

"Закриването на Комисията по досиетата е закъсняло, а едни 10 милиона просто си отлитат. Няма причина БСП да променя позицията си за Комисията „Сорос“, смята той 

Повреден руски танкер от сенчестия флот може да заседне край Ахтопол

Повреден руски танкер от сенчестия флот може да заседне край Ахтопол

Не е ясно по какъв начин плавателният съд е навлязъл в българските териториални води.