България
С 6 млрд. лв. "буфер" за безконтролни разходи кабинетът "Донев" подпомага едноличния режим на Радев с пари на данъкоплатците?
Радан Кънев
Когато служебното правителство предлага бюджетен дефицит от близо 7% и над 6 млрд. лв. "буфер" за безконтролни разходи, отговорните политически сили в #48НС имат само една вярна реакция - да разкарат служебното правителство.
Разумен бюджет може да се гласува само от сериозно парламентарно мнозинство, по предложение на сериозно, редовно правителство. Всичко друго е отваряне на Кутията на Пандора - безотговорен и предизборен фискален популизъм, окончателно компрометиране на шансовете за влизане в Еврозоната през 2024г., ускоряване на инфлацията и подпомагане на едноличния режим на Румен Радев с парите на данъкоплатците.
Още от България
Георги Георгиев: България излиза от Сивия списък за пране на пари - огромен успех!
Страната ни е изпълнила 40 от общо 40 специфичните препоръки на мехдународната организация FATF
ВСС назначи Мариан Маринов за изпълняващ функциите директор на НСлС
Не са постъпили предложения за избор на титулярен директор
България е отчела най-високата годишна инфлация в Еврозоната
За целия Европейски съюз годишната инфлация през май е достигнала 3,3 на сто спрямо 3,2 на сто през април