24 Април, 2026

Радан Кънев: България може да се окаже донор в следващия спасителен план на ЕС

Радан Кънев: България може да се окаже донор в следващия спасителен план на ЕС

Радан Кънев

Евродепутат Радан Кънев обяви пред Би Ти Ви, че днес Европейската комисия ще представи нов спасителен пакет за излизане от икономическата криза, причинена от разпространението на коронавируса. Очакванията са той да е в размер на 1.5-2 трилиона евро. Кънев обаче предупреди, че страната ни може да се окаже донор на редица други членки на ЕС, ако не успее да убеди, че ще работи по приоритетните за Европа политики.

По думите му пари от този план няма да се раздават просто така, както била свикнала властта в България. Той посочи три основни приоритета, които ще залегнат в основата на раздаването на средствата. Това са модернизация и позеленяване на икономиката, дигитализация, както и съкращаване на веригите за производство и разчитане на локално производство.

"Вече трябва да покажем какви са приоритетите ни, за да получим пари. С управление като днешното, което бойкотира европейските приоритети, тъй като видимо бойкотира зелената сделка, може и да станем донори за някои страни. Минимум от половината от този спасителен пакет е за политики, свързани със зелени политики", заяви Кънев.

Той попита дали страната има национален възстановителен план след кризата, защото от него ще се определи съдбата на 2 поколения българи - на тези, които са родени 90-те години, и тези, които още не са пълнолетни.

"Нашето поколение свързва Европа с място за имиграция и това трябва да се промени", добави той.

Сподели:

Коментари (0)

Избирателната активност в България е 𝟲𝟬.𝟴%, а в чужбина 𝟭𝟰.𝟯% - това е реалността

Избирателната активност в България е 𝟲𝟬.𝟴%, а в чужбина 𝟭𝟰.𝟯% - това е реалността

ЦИК обяви избирателна активност, която не е реална, защото над една пета от тези избиратели не живеят в България

Христанов: Липсват 30-40% от животните, регистрирани в БАБХ

Христанов: Липсват 30-40% от животните, регистрирани в БАБХ

Фантомните животни години наред източват ресурса от честните фермери, написа министърът в своя Фейсбук профил

Гюров: Задействан е заговор срещу Георги Кандев (Видео)

Гюров: Задействан е заговор срещу Георги Кандев (Видео)

Според него има наказателна акция, в която за замесени бивш началник в МВР и бизнесмен с прякор Картофа