30 Юли, 2026

Радан Кънев: Росен Желязков ще носи лична отговорност, ако държавата бъде превзета

Как ще се развие делото на Благомир Коцев е въпрос, който предстои да реши съдът. Но ново разследване вече е на дневен ред, след като неговият заместник заговори за тежко престъпление

 Росен Желязков ще носи лична отговорност, ако държавата бъде превзета . Той е избран от Народното събрание за премиер, не може да се оправдае нито с Борисов, нито с Пеевски. Моделът у нас е като този в Грузия, където държавата беше подменена от бизнес-структурите на Иванишвили. 

 Как ще се развие делото на Благомир Коцев е въпрос, който предстои да реши съдът. Но ново разследване вече е на дневен ред, след като неговият заместник заговори за тежко престъпление – склоняване към лъжесвидетелстване от служебно лице. Това заяви евродепутатът Радан Кънев в предаването „Лице в лице“ по bTV.

Кънев обаче насочи вниманието към по-мащабния проблем в страната – подмяната на публичната власт със сенчеста. По думите му ситуацията напомня на периода от 70-те и 80-те години на миналия век. „Тогава зад сенилното Политбюро на БКП Държавна сигурност държеше всичко“, обясни той.

След настойчиви въпроси от водещата Цветанка Ризова, Кънев направи директна аналогия: Бойко Борисов играе ролята на Тодор Живков – човек, който уж държи властта, но реално отговаря на предизвикателствата с „шопско чувство за хумор“. А в ролята на ДС, според него, е Делян Пеевски.

„Трябва да си зададем въпроса – дали силовите структури са овладени сега или просто никога не са били пускани от 70-те и 80-те насам“, допълни Кънев. Той предупреди, че сенчестото управление не е опасно, защото ще  арестуват всички, а защото води до икономическа катастрофа и разграбване на държавния ресурс. Той предрече, че кадри на ГЕРБ ще следващите жертви.  

Сподели:
Рокади в ДАТО: Андон Ненов е новият заместник-председател на агенцията

Рокади в ДАТО: Андон Ненов е новият заместник-председател на агенцията

Смяната е в ръководството на една от ключовите структури в системата за сигурност на страната, която има основна роля при прилагането и техническото обезпечаване на специални разузнавателни средства

Академичният съвет на Софийския университет избра ново ректорско ръководство

Академичният съвет на Софийския университет избра ново ректорско ръководство

Ректорът проф. д-р Елиза Стефанова предложи и Академичният съвет одобри новия Ректорски съвет

Иво Христов с нови обиди към опозицията: Държи се като наркоман, плячкосал дама

Иво Христов с нови обиди към опозицията: Държи се като наркоман, плячкосал дама

Той иронично коментира, че сега пиарите на опонентите ми издевателстват над своя кандидат, като му възлагат необичайни дейности

Коментари (2)

  • 21:06, 16 Юли, 2025

    Макар да си пада малко песимистичен, Радан Кънев има точно наблюдателно око за политическите процеси и е благоразумно да имаме предвид неговите политически коментари.

    Отговор
  • 18:42, 16 Юли, 2025

    Тия си живеят в някакъв свой, измислен от тях свят.

    Отговор