29 Юли, 2026

Христо Иванов: Новото мнозинство в НС ще може да функционира самостоятелно, без корупционния вирус ГЕРБ-ДПС

Христо Иванов: Новото мнозинство в НС ще може да функционира самостоятелно, без корупционния вирус ГЕРБ-ДПС

То ще осигури дълбока реформа в начина, по който се осъществява властта и функционират институциите

Това управление осигурява не само правителство, но и важната възможност да започне промяната. Това не трябва да се свързва просто с обикновени смени, а с дълбока реформа на начина, по който се упражнява властта и работят институциите. Това заяви по време на консултациите при президента Румен Радев съпредседателят на „Демократична България“ Христо Иванов. 

Добре е, че има мнозинство в парламента, което ще може да функционира самостоятелност, без ДПС и ГЕРБ, които бяха носители на корупционния вирус. Тази карантина е предпоставка е да решаваме този проблем. Следващата възможност е рестарт на прокуратурата и съдебния процес. Ние ще работим и за конституционна промяна, посочи още политикът. 

ДБ има решение да подкрепи новото правителство. Влизаме в това мнозинство като внесем капитала, който нашата формация има. Борбата за промяна започна с природозащитните усилия за върховенство на закона и за съдебна реформа. Ние влизаме в управлението с този исторически опит и демократичен код, и наша задача ще бъде да сменим философията на властта – че не бива да заместваме едни центрове на властта с други. Това трябва да е демократично мнозинство, за да удържи приоритети на евроатлантическата ориентация и националната сигурност на България, изтъкна още лидерът на „Да, България“.
Сподели:
Размисли пред могилата на (не)забравата на един кумир

Размисли пред могилата на (не)забравата на един кумир

В ден като днешния е добре да се замислим и знаем, че подвигът на Генерала и водените от него войни не е просто спечелена битка, а една от причините за Брест - Литовския мирен договор, довел до изваждането на Русия от бойното поле на Първата световна война

Турция се включва в проучванията за нефт и природен газ в „Блок 1-26 Хан Тервел“

Турция се включва в проучванията за нефт и природен газ в „Блок 1-26 Хан Тервел“

Очаква се "Шел" да прехвърли 33% от своите права и задължения на "Търкиш петролиум оувърсийз къмпани Лтд"

Парламентът прие на първо и второ четене законови промени за "Лукойл" - заради решението на КС

Парламентът прие на първо и второ четене законови промени за "Лукойл" - заради решението на КС

В пленарната зала се стигна до остър дебат

Коментари (0)