9 Януари, 2026

Радев събра спешно военния министър и висши военни, иска БГ самолети да пазят българското небе

Радев събра спешно военния министър и висши военни, иска БГ самолети да пазят българското небе

снимка: пресцентър на Президентството

Държавният глава Румен Радев обсъди на работна среща в президентската институция с министъра на отбраната Драгомир Заков, началника на отбраната адм. Емил Ефтимов и командира на ВВС генерал-майор Димитър Петров, за да дискутират предизвикателствата пред гарантирането на въздушния суверенитет на България, съобщиха от прессекретариата на президента.

Президентът постави въпроса за предприемането на неотложни мерки за осигуряването на охраната на въздушното ни пространство от български самолети с български екипажи.

Предложените възможности в тази насока от Министерството на отбраната изискват задълбочен анализ, както и своевременни и адекватни решения в условията на усложнена геополитическа обстановка, беше подчертано на срещата.

Сподели:

Коментари (0)

Мирчев:  ВСС да избере нов главен прокурор, иначе - процедура за отстраняване на членове

Мирчев: ВСС да избере нов главен прокурор, иначе - процедура за отстраняване на членове

Парламентарната група на ПП-ДБ веднага ще върне втория мандат за съставяне на правителство, когато го получи от Румен Радев. 

 Експерт: Ако Chevron придобие бургаската рафинерия, това качествено ще промени енергийния пазар в региона

Експерт: Ако Chevron придобие бургаската рафинерия, това качествено ще промени енергийния пазар в региона

„Стратегическите активи у нас е по-добре да бъдат собственост на компании от държави съюзници на България, за да не се използват като оръжие срещу националния суверенитет."

 Андрей Райчев: Най-голямата неизвестна е едно име – Румен Радев

Андрей Райчев: Най-голямата неизвестна е едно име – Румен Радев

 Според него американският президент управлява чрез спектакъл – чрез редуване на страх и надежда. Това е моделът на управление след ковид пандемията