21 Март, 2026

Радев обсъди сигурността и незаконния трафик на хора с турския посланик

Радев обсъди сигурността и незаконния трафик на хора с турския посланик

Сътрудничеството между България и Турция в областта на сигурността, съвместната гранична охрана и противодействието на нелегалния трафик на хора обсъдиха днес на среща на „Дондуков“ 2 държавният глава Румен Радев и посланикът на югоизточната ни съседка Айлин Секизкьок.

Обща бе позицията, че динамичните промени в Афганистан и произтичащият от това засилен миграционен натиск към съседните страни и региони изискват активен диалог, своевременна информация и координация на дейността на Министерствата на вътрешните работи на отделните страни.

Държавният глава даде висока оценка на работата на Тристранния съвместен контактен център за полицейско и митническо сътрудничество между България, Турция и Гърция на ГКПП „Капитан Андреево“, който той посети миналата седмица. Независимо от въведените ограничения поради пандемията от коронавирус, трафикът между България и Турция продължава да се увеличава. Това налага и увеличаване на капацитета на граничните контролно-пропускателни пунктове за улесняване на икономическия обмен, туризма и пътуващите граждани.

Посланик Секизкьок призова по време на срещата за облекчаване на процеса и по преминаване на турските граждани от и към Европейския съюз през българските гранично-контролни пропускателни пунктове. По думите на дипломата в много случаи се отчита значително забавяне на пътуващите граждани, които понякога се налага да изчакват цял ден, за да преминат през българската граница. /БГНЕС
Сподели:

Коментари (0)

 Андрей Гюров: Мерките ни в отговор на поскъпването на горивата са изключително фокусирани

Андрей Гюров: Мерките ни в отговор на поскъпването на горивата са изключително фокусирани

"Водещо за нас е да помогнем където има нужда - целенасочено и премерено, по отговорен към бюджета на държавата начин", заяви премиерът на среща с работодатели

Профил  с името "Ивайло Калушев":  До хижа „Петрохан“ има  обитаема постройка-  джиповете и АТВ-та са отивали там

Профил с името "Ивайло Калушев":  До хижа „Петрохан“ има обитаема постройка- джиповете и АТВ-та са отивали там

Към поста са приложени и изображения, за които се твърди, че са от Google Maps и показват предполагаемото местоположение на обектите

Илиана Йотова: Превърнах френския в част от житейския си път

Илиана Йотова: Превърнах френския в част от житейския си път

Това заяви президентът в Гимназията за преподаване на чужди езици „Симеон Радев“ в Перник, където заедно с ръководството и учениците отбеляза Международния ден на Франкофонията.