Гимназията отбеляза своята 50-годишнина
Държавният глава Румен Радев откри учебната година вСУ „Христо Смирненски“ в село Кочан, община Сатовча.
Гимназията отбеляза своята 50-годишнина от създаването си със специална празнична програма, в която участие взеха някои от първите нейни ученици. По време на церемонията Радев връчи почетен плакет „Св. Св. Кирил и Методий“ на директора на училището Гълъб Чаушев.
„В храма на знанието всяко българско дете, независимо къде се намира, трябва да има равни възможности да разгърне своя талант и да намери реализация“, каза Радев.
Държавният глава благодари на ръководството на училището и преподавателите за грижата и подкрепата към подрастващите, а на учениците пожела здраве, много сили и вяра по трудния, но светъл път на познанието.
„Вашето училище се утвърди като пазител на българщината. Защото онова поколение на първия випуск доказа, че пред жаждата за знания и волята за успех няма преграда“, посочи Радев и допълни, че светлият пример на поколенията преподаватели и възпитаници на гимназията е показал по недвусмислен начин, че българските деца имат бъдеще и могат да растат като просветени и достойни граждани. /БГНЕС
Още от България
Борисов за управляващите: Стига с тези оправдания, че някой друг е виновен
В правителството продължават да се държат като президентска институция...Копринков подрежда структурите на партията, не го подценявайте
Николай Нанков: Не си ли говорят в кабинета "Радев"?
Народният представител на ГЕРБ намеква, че регионалният министър Шишков подвежда премиера, изричайки поток от неистини по повод обществени поръчки, подписани лично от него
Огнян Минчев: Само с граждански протести ще покажем на новите властници, че не могат безнаказано да провалят бъдещето ни
„Прогресивна България“ получи комфортно мнозинство, с което може да нанесе непоправими щети върху българското стопанство и финанси, върху историческата ни памет, предупреждава политологът