28 Юли, 2026

Радев: Петков да свика заседание на Министерския съвет

Радев: Петков да свика заседание на Министерския съвет
Румен Радев

Да оцени последствията от ескалацията на кризата в двустранните отношения с Русия

"Във връзка с възникналото напрежение в отношенията ни с Руската федерация призовавам министър-председателя да свика заседание на Министерския съвет, което да оцени последствията от ескалацията на кризата в двустранните отношения и да вземе решение в съответствие с всички законови процедури". Това написа във Фейсбук президентът Румен Радев.

"Това решение трябва да е съобразено с предизвикателствата пред националната сигурност и с дългосрочните интереси на България и на хилядите български граждани, живеещи в Руската федерация. Недопустимо е те да бъдат оставени без дипломатическо представителство. Недопустимо е решения, свързани със сигурността на България, да не отчитат рисковете от ескалация и икономическите последствия от тях", добавя президентът.

"Отговорността за решението ляга изцяло върху правителството в оставка, което изпълнява функциите си в съответствие със законите на Република България и клетвата, положена пред Народното събрание при поемането на управлението на страната до фактическото предаване на властта", се казва още в съобщението на президента.
Сподели:
Август идва с до 43-градусови горещини - температурите ще надскачат нормата

Август идва с до 43-градусови горещини - температурите ще надскачат нормата

В края на първото десетдневие има повишена вероятност за развитие на купесто-дъждовна облачност и краткотрайни валежи, придружени с гръмотевици

Икономическата комисия в НС одобри промените на ПБ за особения управител на "Лукойл"

Икономическата комисия в НС одобри промените на ПБ за особения управител на "Лукойл"

Промяната позволява четирите дружества на компанията в България да останат под държавен надзор

Най-малко 11 загинали малки делфина край Приморско: Защо се е случило?

Най-малко 11 загинали малки делфина край Приморско: Защо се е случило?

При доказан незаконен улов или транспортиране на китоподобни законът предвижда глоби от 2 до 3 хиляди лева за физически лица и от 4 до 6 хиляди лева за юридически лица

Коментари (0)