27 Май, 2026

Радев поздрави Тръмп за 4-ти юли, изтъкна стратегическото партньорство между България и САЩ

Радев поздрави Тръмп за 4-ти юли, изтъкна стратегическото партньорство между България и САЩ

Държавният глава Румен Радев поздрави президента Доналд Тръмп по случай националния празник на САЩ – Деня на независимостта.

"Стратегическото партньорство между България и САЩ е солидна основа за все по-активната динамика в двустранните отношения. Този възход е естествено продължение на дългогодишното приятелство между двете страни, основаващо се на споделени ценности и сътрудничество в редица области на взаимен интерес“, заявява в писмото си президентът Румен Радев.

Държавният глава изразява увереност, че България и САЩ ще продължат да работят заедно за още по-интензивни търговско-икономически отношения, разгръщане на големия потенциал за американски инвестиции у нас и укрепване на връзките между българския и американския народ.

В писмото си до президента Доналд Тръмп, президентът Румен Радев откроява и двустранното сътрудничество между България и САЩ за енергийна диверсификация, партньорството в сферата на отбраната и сигурността и справяне с предизвикателствата, които поражда безпрецедентната световна криза през последните месеци.
Сподели:
Наводнение заля болницата в Трявна, за спешен ремонт са лабораторията и поликлиниката

Наводнение заля болницата в Трявна, за спешен ремонт са лабораторията и поликлиниката

Заради течовете се е наложило в детското отделение и в клиничната лаборатория да бъде преместена апаратура и мебели, за да може работата на медицинските екипи да продължи нормално

Депутати се разминаха в позициите си за оставката на Сарафов

Депутати се разминаха в позициите си за оставката на Сарафов

Най-безкритичен към решението на бившия и.ф. главен прокурор Борислав Сарафов да подаде оставка беше народният представител от "Прогресивна България" ген. Румен Миланов

Скандал във Варна: Кметът Коцев чак сега откри незаконен мащабен строеж край Златни пясъци

Скандал във Варна: Кметът Коцев чак сега откри незаконен мащабен строеж край Златни пясъци

Депутати от "Възраждане" обявиха, че са подавали пред година сигнали по този казус и обвиниха институциите в града в опит за придвижване на устройствен план, чрез който да бъде узаконен незаконният строеж

Коментари (0)