27 Април, 2026

Радев с яростна атака: Санкционирани лица се опитват да превърнат ДАНС в бухалка на властта

Радев с яростна атака: Санкционирани лица се опитват да превърнат ДАНС в бухалка на властта

снимка: БГНЕС

По думите на Радев, ако продължава да се пренебрегва гласът на хората и продължават да не се отстояват техните интереси, алтернативата на сегашното управление ще бъде все по-търсена

"В момента санкционирани от нашите стратегически партньори за корупция политици, извършват брутална чистка в ДАНС и превръщат службата в своя бухалка. Правят го чрез номинация, за която ми предлагат да издам указ. Нека ме чуят ясно - това няма да стане!". Това заяви пред журналисти в Шумен президентът Румен Радев.

Той споделя мнението на премиера Росен Желязков, че ни очаква сезон на високо политическо напрежение. И изрази надежда, че управляващите да си дават сметка за критично ниското доверие в институциите, което се дължи както на техните действия, така и на изолирането на българските граждани от взимането на ключови решения за бъдещето на страната, отбеляза Радев.

По думите на Радев, ако продължава да се пренебрегва гласът на хората и продължават да не се отстояват техните интереси, алтернативата на сегашното управление ще бъде все по-търсена, намеквайки вероятно за нов политически проект.

Във връзка с предстоящото посещение на председателят на ЕК у нас, държавният глава заяви, че България трябва да гради собствен отбранителен капацитет и да допринася за общата политика за сигурност на ЕС.

По отношение на посланиците Румен Радев поясни, че назначенията са съгласувани. От тук нататък следват рутинни процедури по издаване на агреман и едва тогава ще даде своя подпис.

Президентът Радев подчерта, че няма да допусне управляващите да оправдават пропуските в своите действия с липсата на титуляр за позицията главен секретар на МВР. Отговорността за качеството на неговата работа, за неговата политическа безпристрастност, лежи изцяло върху правителството, каза още той.

Сподели:

Коментари (0)

Кремъл с поредна хибридна провокация – иска с 9 май да легитимира агресията срещу Украйна

Кремъл с поредна хибридна провокация – иска с 9 май да легитимира агресията срещу Украйна

Подривната дейност е в ход – организира се провеждането на митинги, автопоходи, „исторически възстановки“ и поднасяне на цветя в столиците на много страни

Държат бежанец от Армения денонощно с белезници в софийския затвор

Държат бежанец от Армения денонощно с белезници в софийския затвор

Геворг Асланян е получил отказ за убежище, няма адвокат и няма връзка с правозащитни организации - правата му в затвора системно се нарушават

„Прогресивна“ подмяна на властта: изборите отвориха вратата за авторитаризъм

„Прогресивна“ подмяна на властта: изборите отвориха вратата за авторитаризъм

Смяната на политическите играчи върви ръка за ръка с опит за институционално и идеологическо пренареждане на системата