Трябва да помислим какво ще стане с хилядите ядрени бойни глави и огромните запаси от химически оръжия в Русия. С тези думи президентът Румен Радев изрази притесненията си от случващото се в Русия през последното денонощие, съобщава БТА.
"Според последните новини силите на руската частна военна компания "Вагнер" напредват бързо към Москва, без да срещат сериозна съпротива. Това вкарва нова динамика и представлява ново предизвикателство за нас", каза още Радев, който изнесе реч на форума "Вахау" в Австрия.
"Имаме нов източник на нестабилност и трябва да бъде много внимателни. Надявам се, че европейските институции и НАТО, всички ние няма да стоим само като странични наблюдатели, а ще консолидираме усилията си и ще предприемем мерки защитим страните си и да гарантираме сигурността си", добави президентът.


Коментари (0)