Тази трагедия показа, че хората от двете страни на границата можем и трябва да разчитаме един на друг
България е готова и ще продължи да помага с всичко, което е необходимо. Чакаме в момента РСМ да реши дали има нужда да се вземат още десет човека. Спартанът и медицинските екипи също са в готовност. Това каза президентът Румен Радев днес пред журналисти, предаде репортер на "Фокус" във връзка с трагедията в Кочани, при която загинаха 59 души, а други 155 бяха ранени.
Президентът изказа и благодарности към българските медицински екипи и военнослужещите за светкавичната реакция и професионализъм при транспортирането на ранените.
"Най-важното според мен е, че тази трагедия показва, че хората от двете страни на границата можем и трябва да разчитаме един на друг. Но не само в дни на изпитание, какъвто е днешният, а в името на общото ни европейско бъдеще", обясни Радев.
Още от България
Гореща събота, оранжев код за особено опасно време е обявен в 5 области в страната
В останалата част от страната кодът е жълт. В зелено за събота са само най-източните части и по морското крайбрежие
Цацаров станал собственик на вила в петзвездния голф клуб на “Кънчовците” в Балчик
Луксозният имот от 141 кв.м. и куп екстри е придобит само срещу120 хил. евро за кв. м., сочи проверка на Bird.bg
Руският самолет, който премина през България, целенасочено е прелетял над авиобаза „Безмер“
"Руският Ил-76ТД е извършил едно много странно движение – отклонявайки се в посока Ямбол и Безмер, а след това връщайки се обратно и адаптирайки полета си в първоначалната права линия"