8 Април, 2026

Радослав Рибарски: Компенсацията от 73 ст. на литър е част от предизборната реторика

Радослав Рибарски: Компенсацията от 73 ст. на литър е част от предизборната реторика

Радослав Рибарски (в средата). Снимка: БГНЕС

Още в началото на седмицата заявихме, че няма да присъстваме на извънредното заседание, посочи депутатът от ПП-ДБ

Компенсацията 73 стотинки на литър е част от предизборнта реторика. Това заяви депутатът от "Продължаваме промяната - Демократична България" Радослав Рибарски по БНТ. 

Вчера на енергийна комисия беше отхвърлено ветото на президента, но един ден преди деня за размисъл не е моментът предизборната реторика да взима превес от парламентарната трибуна. Още в началото на седмицата ние заявихме, че няма да присъстваме на извънредното заседание на парламента в петък. Очаквахме колегите от ГЕРБ и председателят на НС да се съобразят. Отново виждаме, че енергетиката е на дневен ред, допълни още Рибарски. 

Новата ядрена мощност придобива все по-ясна форма. Тепърва трябва да се приложат следващите стъпки в решението - да се увеличи капиталът на предприятието, което ще отговаря за тази реализация, и след това ще се върви по-нататък, коментира Радослав Рибарски. 

На въпрос дали парламентарната група на ПП-ДБ ще подкрепи предложението на Делян Добрев за увеличаване на капитала на предприятието на 1,6 млрд. лева, Рибарски заяви "Въпросът ще бъде обсъден". 

"В самото решение се посочва, че ще се търси външно финансиране, така че по-скоро проектът се състои от това как ще бъде структурирано финансирането и как ще бъде подходено спрямо инженеринга. От това зависи реализацията, а не от увеличаването на капитала на това предприятие. AP1000 е технологията на "Уестингхаус", но в решението е записано, че ще се търсят няколко участника", посочи още депутатът от ПП-ДБ. 
Сподели:

Коментари (0)

Борисов: Либерални среди уронват авторитета на България пред Брюксел и Вашингтон

Борисов: Либерални среди уронват авторитета на България пред Брюксел и Вашингтон

По време на срещата си с жители на Обзор Борисов изведе като основен проблем забавянето на указа след проведения референдум за отделяне на населеното място от община Несебър

 Кмет се опитва да „възстановява“ концлагера „Белене“ в нарушение на решение на МС, което не е изпълнил

Кмет се опитва да „възстановява“ концлагера „Белене“ в нарушение на решение на МС, което не е изпълнил

Да съхраним паметта за жертвите на комунизма, като създадем национален държавен музей, при което да бъде взето мнението на жертвите и техните наследници

"Пътна полиция" с допълнителни мерки около Великден, спират ремонтите

"Пътна полиция" с допълнителни мерки около Великден, спират ремонтите

Заради очаквания интензивен трафик са спрени всички ремонти. Движението на тежкотоварни автомобили по автомагистралите ще бъде ограничавано.