3 Април, 2026

Радостин Василев нарече Мирослав Иванов "рогоносец", получи sms от Лена Бориславова

Радостин Василев нарече Мирослав Иванов "рогоносец", получи sms от Лена Бориславова

Радостин Василев. Снимка: БГНЕС

"Тъкмо да си помисля, че не можеш да паднеш по-ниско и хоп, намираш нови дъна. Нищо, ще почакам, ще си изчезнал",пише в смс-а

Бившият депутат от "Продължаваме промяната", а преди това от ИТН, Радостин Василев се оплака, че бил заплашван със смс от Лена Бориславова.

"Искам да ви покажа какво съобщение получих от Лена Бориславова току-що. Тя, явно си мисли, че може да пише на мен като на Борисов и Деси Атанасова", каза Василев от трибуната. И изчете от телефона си: "Тъкмо да си помисля, че не можеш да паднеш по-ниско и хоп, намираш нови дъна. Нищо, ще почакам, ще си изчезнал".

"Как може да ме заплашва някаква жена със съобщение? Сега ще подам сигнал срещу нея в прокуратурата. За много по-малко нещо аз съм подсъдим в момента, без да заплашвам никого. Как точно ще изчезна аз?", продължи той и попита дали ще изчезне като Алексей Петров.

"Една жена може да заплаши само друга жена и е много странно, че той се чувства заплашен", отговори му Искрен Митев от ПП.

Василев получи наказание забележка, след като по-рано днес нарече Мирослав Иванов "рогоносец" от трибуната.

„Рогоносецът беше зам.-председател на парламента, защото по парапетите е била неговата сегашна приятелка, да не кажа…“, заяви той от трибуната, но микрофонът му бе моментално спрян от зам.-председателката на парламента Росица Кирова.

„Ама защо ми спирате микрофона“, гневно попита Василев. „Прекъсвайте ги тези хора, които излизат и ми говорят на мен за морал. Те нямат право да говорят на мен за морал. Тях ги няма вече тук, защото предадоха целия български народ“, ядосано каза Василев и слезе от трибуната.

Докато се връщаше към мястото си обаче, Кирова го предупреди, че в момента се проверяват стенограмите и, ако е казал думата, която мисли, че е, то той ще бъде наказан.

След това Кирова анонсира отново в гърба му, че му се налага забележка.

Сподели:

Коментари (0)

Явор Божанков съобщи за натиск и заплахи от китайското посолство

Явор Божанков съобщи за натиск и заплахи от китайското посолство

"Как чужда дипломатическа мисия разполага с информация за пътувания, срещи и планове на български народен представител?"

„Галъп“: Доверието към Радев спада, пет формации сигурно влизат в парламента

„Галъп“: Доверието към Радев спада, пет формации сигурно влизат в парламента

Според данните на изследването "Прогресивна България" води с 5% пред ГЕРБ, под чертата остават „Сияние“, ИТН, МЕЧ, „Величие“, АПС, „Синя България“

Подадохме искане за четвърто плащане по ПВУ от 900 млн. евро

Подадохме искане за четвърто плащане по ПВУ от 900 млн. евро

"Включени са и медицинските хеликоптери за спешна помощ, но има забавяне при строителството на хангарите", каза вицепремиерът по европейските средства Мария Недина за новия европейски транш