17 Март, 2026

Радостин Василев се отказа от имунитета си

Радостин Василев се отказа от имунитета си

Радостин Василев

Депутатът от ПП-ДБ обяви решението си от парламентарната трибуна

Току-що депозирах в деловодството на НС декларация за отказ от имунитет като народен представител. Признавам, че никога не съм вярвал, че ще ми се наложи да правя нещо подобно, най-малкото защото през целия ми съзнателен живот и през работата ми като адвокат, народен представител, министър, винаги съм се борил и съм търсил спазването на закона и правилата.

Това заяви от Радостин Василев от ПП-ДБ от парламентарната трибуна.

"Бях твърдо решен още в момента, в който главният прокурор поиска моя имунитет, веднага да го дам", добави Василев.

Той отбеляза, че колегите му от ПП-ДБ са опитали да го разубедят, защото "те считат, че това действие на главния прокурор Иван Гешев е опит за шантаж и политически натиск спрямо един народен представител, който не се притеснява да казва това, което иска. Реших да дам пример как един народен представител може да даде сила на правосъдието, защото никой не може да бъде над закона", категоричен е той.

"Неудобен съм, защото разкрих най-пряката връзка между ГЕРБ и ДПС и Радев и тя е в Министерство на младежта и спорта", обясни Василев.

Той посочи, че се надява прокуратурата да разследва със същия ентусиазъм всички корупционни скандали и даде пример с липсващите пари от магистрали, къщата в Барселона и др. 

Сподели:

Коментари (0)

Румяна Коларова: Очаквах кметове да застанат зад Радев, но не видях такива

Румяна Коларова: Очаквах кметове да застанат зад Радев, но не видях такива

Изненада за нея е завръщането на Владислав Горанов като водач на листата във Варна

Откриха списъци с имена при акция срещу купуването на гласове в Бургас

Откриха списъци с имена при акция срещу купуването на гласове в Бургас

При едно от претърсванията полицаите попадат на тетрадки с имена и документи, свързани със съмнения за търговия с гласове

Удължителният закон за бюджета влиза на второ четене в ресорната комисия на НС

Удължителният закон за бюджета влиза на второ четене в ресорната комисия на НС

Настоящото удължаване на бюджета е в сила до края на месеца