5 Февруари, 2026

Ракетен обстрел по летището в Багдад

Ракетен обстрел по летището в Багдад

Международното летище в иракската столица е подложено на обстрел. "Ал Джазира" цитира източници от иракската служба за сигурност.

По данни на телевизионния канал по летището са изстреляни шест ракети. Твърди се, че някои от тях са паднали близо до пистата и сградата на летището. В резултат на това паркиран самолет е повреден. Снимки, предоставени от източника, показват дупка във фюзелажа.

Подробностите за инцидента са в процес на изясняване. 
Сподели:

Коментари (0)

Въпросът за сръбския език клати властта в Черна гора

Въпросът за сръбския език клати властта в Черна гора

ДНП настоява за конституционни промени, които да определят сръбския език като официален, както и за приемане на закон за гражданството, позволяващ двойно гражданство без право на глас за хората, които живеят в Сърбия, но са с произход от Черна гора.

Ванс: Тръмп ясно заяви на Путин, че няма право да атакува Украйна

Ванс: Тръмп ясно заяви на Путин, че няма право да атакува Украйна

"Ключовата разлика в подхода на Тръмп е готовността да разговаря с всеки, което е инструмент за прекратяване на конфликти“, отбеляза вицепрезидентът на САЩ

Мелания Тръмп: Преговаряме с екипа на Путин за връщането на още украински деца

Мелания Тръмп: Преговаряме с екипа на Путин за връщането на още украински деца

Още 7 деца са върнати през декември. Украйна обвинява Русия, че е отвлякла най-малко 19 000 украински деца и ги е откарала на своя територия или в окупираните от нея територии без съгласието на техните семейства или настойници