Спасители разчистват руините и търсят оцелели
Руски ракетен удар срещу украинския Краматорск причини жертви и разрушения. Поразен е жилищен квартал, сграда с множество апартаменти е била разрушена напълно, предаде Униан. Атака е извършена късно снощи.
Съобщава се, че са извадени телата на трима души, двама са спасени изпод развалините. Общо ранените са 18, като 8 от тях са хоспитализирани.
Запалили са се паркирани близо до сградата автомобили.
Спасителните работи продължават.
Още от Свят
WSJ: Европа отстъпи крачка назад от крайните зелени цел, сблъсквайки се с новия политико-икономически ред
Континентът напредваше в областта на възобновяемите енергийни източници: вятърната и слънчевата енергия сега представляват 34% от производството на електроенергия, в сравнение с 20% през 2021 г. ЕС все още твърди, че може да достигне нулеви нетни емисии до 2050 г., пише The Wall Street Journal.
Русия заплаши Великобритания с военни удари заради ракетите за Украйна, Лондон: Заставаме срещу руската агресия
"Русия не бива да се съмнява в решимостта на това правителство да се противопостави на руската агресия в Украйна и срещу Обединеното кралство и нашите съюзници"
Тръмп: Русия няма да нападне територия на НАТО, водил съм разговори с Путин
„Мисля, че Русия се държи доста добре по отношение на Ормузкия проток“