7 Февруари, 2026

Ракетна атака и срещу Краматорск

Ракетна атака и срещу Краматорск

Имало е артилерийски обстрели по цялата фронтова линия в Донецка област

Руските окупатори нанесоха ракетен удар и срещу град Краматорск в Донецка област, съобщи изданието Гордон с позоваване на началника на Донецката областна военна администрация Павел Кириленко.

"Разрушени са най-малко осем жилищни сгради, образователен обект и инфраструктура",  коментира той.

По думите му, по цялата фронтова линия артилерийските обстрели на руските военни са продължили през цялата нощ – най-интензивен е бил огънят по Маринскоско, Авдеевското и Очеретинското направление.

"Засега няма данни за жертви сред мирното население, но има разрушения по много жилищни сгради, на места е прекъснато електрозахранването и снабдяването с газ“,  отбелязва Кириленко.  

Вляастите продължават евакуацията от населениет места в зоната на бойните действия и призовават населението да отиде в по-безопасни райони. 

Превод Faktor.bg


Сподели:

Коментари (0)

Закопчаха заподозрени в опита за покушение над зам.-шефа на руското ГРУ

Закопчаха заподозрени в опита за покушение над зам.-шефа на руското ГРУ

Ген. Владимир Алексеев, който беше прострелян преди дни, е жив, след като му е била направена спешна животоспасяваща операция

Зеленски: Путин обмисля пауза във войната, изправен е пред труден избор

Зеленски: Путин обмисля пауза във войната, изправен е пред труден избор

Според разузнаването, не е в интерес на Путин да обявява мобилизация, но ако това се случи, войната няма да бъде спряна скоро, макар САЩ да искат това да се случи до лятото

Въпреки ерозията на доверието, Зеленски залага на победа в битката за нов президентски мандат

Въпреки ерозията на доверието, Зеленски залага на победа в битката за нов президентски мандат

Натискът от Вашингтон не е само за избори, но и за легитимация на всяко бъдещо мирно споразумение. Зеленски разбира, че победа на избори сега би му дала „пресен“ мандат да преговаря от позицията на силата, а не като лидер с изтекъл мандат