28 Юни, 2026

Ръководителят на израелското здравеопазване подаде оставка

Ръководителят на израелското здравеопазване подаде оставка

Компасът за контрол на пандемията загуби посоката си, заяви проф. Сигал Садецки

Ръководителят на общественото здравеопазване към израелското Министерство на здравеопазването проф. Сигал Садецки подаде оставка и критикува действията на правителството във връзка с коронавируса, съобщават израелските медии.

"Първият етап от борбата срещу коронавируса се проведе под професионално и съвестно ръководство... За съжаление, за няколко седмици компасът за контрол на пандемията загуби посоката си", публикува писмото за оставка на Садецки „Глоубс“.
Според „Джерусалем пост“ Садецки е обвинила правителството, че „взема несериозни и необосновани решения, без да отчита широкото разпространение и дългосрочните последици за общественото здраве“. Тя добави, че „твърде много време се инвестира в дебати, дискусии, консултации, форуми“.

Според нея „следващите месеци ще бъдат трудни и дори трагични“.

"Професор Сигал Садецки е всеотдайна служителка, който работи ден и нощ за здравето на израелските граждани. Благодаря й за това, което направи и й пожелавам късмет в бъдеще", заяви здравният министър Юлий Еделщайн.

В Израел се забелязва рязко увеличение на случаите на коронавирус от края на миналата седмица. Броят на новите ежедневно открити случаи за седмица се удвои.

Източник: БГНЕС

Сподели:
Шок във Варшава: Качински поиска да бъде спряна Украйна по пътя към ЕС

Шок във Варшава: Качински поиска да бъде спряна Украйна по пътя към ЕС

Конфликтът отразява колко много се е променила полската дискусия за Украйна, отбелязва Financial Times

ВСУ удари две ключови рафинерии в Русия, Зеленски разкрива подробности

ВСУ удари две ключови рафинерии в Русия, Зеленски разкрива подробности

По думите на украинският лидер дългосрочните санкции продължават и в Деня на Конституцията, с цел да отслабват Кремъл да продължава да води война

Axios: Путин е притиснат в ъгъла, Тръмп поставя под въпрос сделката за Украйна

Axios: Путин е притиснат в ъгъла, Тръмп поставя под въпрос сделката за Украйна

Според американската медия Белият дом обмисля промяна в подхода си към Москва, въпреки че засега липсват признаци за конкретни нови действия

Коментари (0)