Заради „Олимпик“ днес депутатите се събират извънредно
Зам.-шефката на Комисията за финансов надзор Ралица Агайн подаде оставка. Писмо с искането за подаване на оставката прочете председателят на НС Цвета Караянчева. Към писмото има и доклад във връзка с "Олимпик". В кулоарите на парламента Агайн заяви, че не е нарушила никакви закони, а оставката й е емоционален акт, след като вчера след извънредна среща в МС при премиера Бойко Борисов министърът на финансите Владислав Горанов заяви, че е редно г-жа Агайн да подаде оставка заради кризата около фалиралата застрахователна компания „Олимпик“.
Заради „Олимпик“ днес се събра извънредно и парламентът. Това става по искане на БСП.
В НС е и премиерът Борисов.
„Нито системата на Гаранционните фондове, нито кипърското, нито българското законодателство предвижда да се покрие загубата на хората, сключили „Гражданска отговорност“. Разбира се, всичко е въпрос на национална преценка“, обясни Агайн и поясни, че всеки ще може да си получи парите в процеса на ликвидация.
На въпрос дали нейна е грешката, че не е подадена информация навреме, Агайн отговори, че по закон правомощията не са на зам.-председателя и поясни, че пише всичко в юакона.
Прекратените полици, които трябва да бъдат възстановявани в бъдеще, са на стойност 9 350 000 лв., съобщи още тя.
Агайн информира, че няма все още решение от кипърския съд, че „Олимпик“ е във фалит. Очаква се това да стане от съда в Никозия на 12 септември.
Фактор
Заради „Олимпик“ днес се събра извънредно и парламентът. Това става по искане на БСП.
В НС е и премиерът Борисов.
„Нито системата на Гаранционните фондове, нито кипърското, нито българското законодателство предвижда да се покрие загубата на хората, сключили „Гражданска отговорност“. Разбира се, всичко е въпрос на национална преценка“, обясни Агайн и поясни, че всеки ще може да си получи парите в процеса на ликвидация.
На въпрос дали нейна е грешката, че не е подадена информация навреме, Агайн отговори, че по закон правомощията не са на зам.-председателя и поясни, че пише всичко в юакона.
Прекратените полици, които трябва да бъдат възстановявани в бъдеще, са на стойност 9 350 000 лв., съобщи още тя.
Агайн информира, че няма все още решение от кипърския съд, че „Олимпик“ е във фалит. Очаква се това да стане от съда в Никозия на 12 септември.
Още от България
Нанков за мантинелите: Самият Шишков е подписал договорите през 2023 г. в служебния кабинет на Радев
"Няма поръчка за 1 млрд. евро. Има за 490 млн. евро - Шишков не може да борави с цифри"
Мирчев: Груба подмяна е да се приравнява освещаването на бойните ни знамена с ролята на Гундяев
"Освещаването на българските бойни знамена няма нищо общо с пропагандата на агресивна война - то не благославя нападение срещу чужда държава, не обявява войната за „свещена“ и не превръща Църквата в инструмент на държавна пропаганда"
Локомотив на пътнически влак се запали на гара Церковски
В 16:19 ч в Районно управление - Карнобат е подаден сигнал от началника на пътническия влак №30133 по линията Карлово - Бургас, че локомотивът на композицията е обхванат от пламъци