7 Декември, 2025

Рамадан Аталай: Цялата политическа класа ще се бори с Момчето

Рамадан Аталай:  Цялата политическа класа ще се бори с Момчето

Снимка: БГНЕС

Апелирам към ПП-ДБ - време е да спрем политическата криза, заяви той

Влязохме в управлението на страната с идеята да бъдем колектив, да бъдем лоялни и коректни, защото смятаме, че ДПС имаме достатъчна коалиционна култура. Ще направим всичко възможно нашите партньори да постигнат всичко, което е записано в споразумението. Ще се опитаме да направим всичко възможно за спиране на корупционните схеми, ще се опитаме да създадем такава демократична среда, в която всички регулатори и институции да работят на демократичен принцип. 

Това заяви  пред Нова тв Рамадан Аталай от ДПС на Доган. 

В споразумението пише, че назначенията на всеки министър ще бъдат разгледани в Съвета за управление, който във вторник ще заседава и тогава министърът на МВР ще отговори какви са мотивите за назначението на точно този главен секретар. Аз го познавам Иванов и действията му от 2020 година не са били разкрити. Ако има капка съмнение, че той ще пречи на демократичните принципи на работа, ще си изкажем и нашето мнение. Така че за момента чакаме отговор как е станало това, каква е причината за това назначение, коментира той.

По негови думи „Демокрация, права и свободи – ДПС” ще разговаря с новия вътрешен министър Даниел Митов за назначаването на бившия главен секретар Ивайло Иванов отново в МВР. „Ако има капка съмнение, че назначаването му ще пречи на демократичните принципи за работа, ще изкажем нашето положително или негативно мнение”, обясни Аталай.

 

Апелирам към ПП-ДБ - време е да спрем политическата криза. Ако я спрем, ако спрем тези въртележки с изборите и възстановим нормалността в държавата, ще изпълним задачите, които са поставени в споразумението, каза още той.

 Досега единствено ние от „Демокрация, права и свободи – ДПС” изразявахме съмнения за влияние на Делян Пеевски върху съдебната и изпълнителната власт. 

 Досега политическата общност си мислеше, че има някакво разделение на крила и крилца в ДПС и никой не признаваше, че има проблем с влиянието на Момчето върху институциите. И ГЕРБ, и ПП, и ИТН вече признават, че този проблем не е на ДПС. ДПС не ни е страх да отидем на избори. Ние ще бъдем коректив, който ще докаже с факти, че има такова влияние, но борбата срещу това зло е на всички политически формации. Това споразумение означава, че цялата политическа класа ще се бори с него, коментира той.

Сподели:

Коментари (0)

Сикорски към Мъск след апела му за ликвидация на ЕС: Иди на Марс!

Сикорски към Мъск след апела му за ликвидация на ЕС: Иди на Марс!

Полският външен министър отбелязва, че посланието на Мъск за премахване на ЕС е харесано от скандалния експрезидент на Русия Дмитрий Медведев, който пише в коментарите: „Точно така.“

Задкулисна мрежа позволява на Кремъл да произвежда ракети „Искандер“, въпреки санкциите

Задкулисна мрежа позволява на Кремъл да произвежда ракети „Искандер“, въпреки санкциите

По трагична ирония семейство Митал помага за доставката на ракетите, които редовно поразяват собствения му стоманодобивен завод в Кривий Риг.

Русия бомбардира собствения си Белгород, спря токът

Русия бомбардира собствения си Белгород, спря токът

Местните жители са чули рева на самолет, летящ към границата преди експлозията. Самата експлозия е била толкова мощна, че е последвал „дъжд“ от шрапнели, пръст и камъни.