27 Април, 2026

Рамзан Кадиров заплаши Меркел и Тръмп по чеченски

Рамзан Кадиров заплаши Меркел и Тръмп по чеченски

Рамзан Кадиров

Ако се появят в Чечения, ще бъдат арестувани, ако открием техни пари в банки, ще им ги вземем, заплаши Кадиров

Ако германският канцлер Ангела Меркел или президентът на САЩ Доналд Тръмп се появят в Чечения, те ще бъдат арестувани, заяви лидерът на автономната руска република Рамзан Кадиров, написа газета.ру. Политикът поясни, че Чечения е въвела санкции срещу западни държавници.

 "Ако някой от тези хора пристигнат в нашия край, той ще бъде арестуван. В случай че открием техни пари в наши банки, ние ще замразим техните сметки", категоричен бе той. "Ние отговорихме на западните ограничения по наш, чеченски начин", каза още президентът на кавказката република. 

Кадиров няма право да посещава Европейския съюз, САЩ и други страни, защото бе включен в списъка на физическите лица, които подкрепят намесата на Москва в Украйна.
Сподели:

Коментари (0)

Тръмп към Иран: „Има телефон – обадете се, ако искате мир“

Тръмп към Иран: „Има телефон – обадете се, ако искате мир“

Американският президент добавя още, че продължава да преговарят с Русия и Украйна за прекратяване на конфликта, но ...

Скандал между Рим и Москва: Руски журналист нападна Мелони: Фашистка твар...

Скандал между Рим и Москва: Руски журналист нападна Мелони: Фашистка твар...

Владимир Соловьов се смята за едно от основните остриета на пропагандата на Кремъл, който си позволява да атакува и други европейски лидери

Тръмп: Исках да видя какво ще се случи при стрелбата и не избягах

Тръмп: Исках да видя какво ще се случи при стрелбата и не избягах

Тръмп похвали първата дама Мелания Тръмп за това, че е била „силна" и „умна" при първата си среща с подобен инцидент