30 Януари, 2026

Рашков: Ръководни фигури на ДПС са заплашвали полицейски служители с граждански арест

Рашков: Ръководни фигури на ДПС са заплашвали полицейски служители с граждански арест

Бойко Рашков

За груби нарушения във връзка с парламентарните избори през юли алармира вътрешният министър Бойко Рашков по време на блиц контрола в парламента.

"По време на изборите юли месец са били регистрирани над 200 материали за нарушения, свързани с подвижни избирателни секции. На изборите през ноември тези нарушения вече са 287", заяви в началото той, цитиран от Novini.bg.По думите му в Хасковска област са били подадени 798 заявления за гласуване с подвижни избирателни секции, обаче в хода на полицейската проверка било установено, че голяма част от лицата не са предоставили никакви медицински документи, а други са представили документи с изтекла валидност.

Искам да обърна внимание на почти идентични случаи в Разград. Има липсващи подписи в заявленията. Прокуратурата е образувала 26 досъдебни производства. Издавани са медицински документи с невярно съдържание. Няма нито един отказ, постановен от прокуратурата. В хода проверките полицейските служители са се натъкнали на фрапиращи нарушения, като голяма част от гражданите, с които са разговаряли, са заявили, че не са подавали заявления за гласуване в подвижна секции, съобщи пред депутатите вътрешният министър.

Той каза още, че докато вървели проверките, в регионалната дирекция на МВР в Разград отишли ръководни представители на Движението за права и свободи, които отправили "груби заплахи и закани", включително граждански арести на служители на МВР.

Сподели:

Коментари (0)

Асен Василев губи делото срещу Тошко Йорданов за 250 000 лева - съдеше го за злепоставяне

Асен Василев губи делото срещу Тошко Йорданов за 250 000 лева - съдеше го за злепоставяне

Йорданов заяви, че в миналото Асен Василев е откраднал интелектуална собственост от фирма. Доказателствата сочат, че твърдението му е вярно. Междувременно Василев е създал пречки за събирането на доказателства, Сега лидерът на ПП е осъден да плати на Йорданов 5779 евро, за съдебни разноски.

Делото срещу Иван Портних се връща на прокуратурата заради установени несъответствия

Делото срещу Иван Портних се връща на прокуратурата заради установени несъответствия

Според съда допуснатите несъответствия в обвинителния акт пречат на обвиняемите да разберат в какво са обвинени.

Петима са задържани от отряд "Кобра" в дома на Ицо Папата

Петима са задържани от отряд "Кобра" в дома на Ицо Папата

Екипи бяха изпратени на място по разследване за имотни измами още вчера. Проверяван беше и евентуален сигнал за отвличане