14 Май, 2026

Рашков щял да се яви в прокуратурата, поставя условия

Рашков щял да се яви в прокуратурата, поставя условия

Бойко Рашков

„Ще се явя в прокуратурата, когато Бойко Борисов каже коя е Мата Хари, откъде са кюлчетата и пачките с евро и свързано ли е строителството на къщата в Барселона с него самия и с международна схема за пране на пари, както написа испанската полиция”.  Това заяви за Нова ТВ бившият вътрешен министър Бойко Рашков.

Думите му са в коментар на твърдението на държавното обвинение, че е отказал да се яви на разпит. Прокурорите искали да свидетелства за изнесени от него данни за строителството на АМ „Хемус”. СГП напомня, че явяването на Рашков пред прокурор и даването на сведения е негово законово задължение, каквото има и всеки друг български гражданин, съгласно Конституцията и законите на страната. От държавното обвинение са решени да предприемат всички законови мерки, за да призоват Рашков, а при неизпълнение на прокуроските разпореждания, ще бъдат наложени предвидените в закона санкции. 
Сподели:

Коментари (0)

Поредно заседание на съда в Плевен по делото "Сияна"

Поредно заседание на съда в Плевен по делото "Сияна"

Преди началото пред Съдебната палата се събират на пореден протест граждани, които настояват за справедлив процес

Прокурорската колегия отказа дисциплинарно производство срещу Сарафов, зае се с Русинова

Прокурорската колегия отказа дисциплинарно производство срещу Сарафов, зае се с Русинова

Две от твърденията срещу Сарафов са с изтекла давност, за останалите колегията прие че са недоказани и ги отхвърли

ДБ предлага съдебен контрол върху 72-часовото прокурорско задържане

ДБ предлага съдебен контрол върху 72-часовото прокурорско задържане

Предложението цели да гарантира реална защита на гражданите срещу произвол и да въведе по-ефективен механизъм за контрол върху действията на прокуратурата при ограничаване на основни права