6 Декември, 2025

Расте броят на отровените след експеримента на Тръмп

Расте броят на отровените след експеримента на Тръмп

Доналд Тръмп

Американският президент предложи да се провери ефектът от инжектирането на дезинфектанти

Расте броят на американците, погълнали дезинфектанти, след предложението на Доналд Тръмп да се провери ефектът от инжектирането им, предава БТВ.

В същото време все повече американски щати започват да премахват ограничителните мерки, докато лидери твърдят, че социалното дистанциране ще е необходимо и през лятото.

След като над 90% от американците останаха у дома, Джорджия, Оклахома, Аляска и Южна Каролина вече позволиха на някои бизнеси да заработят отново.

В Тенеси днес отварят ресторантите. А осем щата, сред които Айова, Арканзас и Небраска така и не издадоха заповеди за задължително оставане у дома. В епицентъра на заразата – Ню Йорк на аптеките ще бъде позволено да правят тестове за вируса.

Заразените с COVID-19 в Съединените щати са над 980 хиляди, а починалите повече от 55 хиляди.

Сподели:

Коментари (0)

Разсекретяват разследванията срещу Джефри Епстийн от 2005 и 2007 г.

Разсекретяват разследванията срещу Джефри Епстийн от 2005 и 2007 г.

В разпореждането съдия Смит отбелязва, че „по-късно приетият и специфичен език на закона има предимство пред забраната за разкриване“

САЩ и Украйна  ще преговарят пак, дипломатическият процес се води предимно зад кулисите

САЩ и Украйна ще преговарят пак, дипломатическият процес се води предимно зад кулисите

„Очаква се още една среща днес“, заяви Олександър Бевз, съветник в офиса на украинския президент Володимир Зеленски, пред АФП след дни на интензивна дипломация по плана.

Съратник: Тръмп е разочарован от ирационалното поведение на Путин

Съратник: Тръмп е разочарован от ирационалното поведение на Путин

Според Найджъл Фарадж президентът на САЩ прави всичко възможно, за да осигури справедливо мирно споразумение за Украйна, и го дразни подходът на Владимир Путин.