17 Май, 2026

Рая Назарян потвърди - няма да бъде кандидат за служебен премиер

Рая Назарян потвърди - няма да бъде кандидат за служебен премиер

Рая Назарян, снимка: БГНЕС

"Ярки политически фигури няма да допринесат за добрия тон"


Председателката на Народното събрание Рая Назарян няма да бъде кандидат за служебен премиер - това стана ясно след разговора ѝ с президента Румен Радев на "Дондуков" 2, предаде БНР.

"Пред президента препотвърдих моята позиция, която заявих преди няколко дни, че ярки политически фигури няма да допринесат за добрия тон, добрия диалог между партиите в една предизборна кампания, която трябва да продължи, нито ще повишат доверието в политическия процес", каза Рая Назарян.

Срещата беше поведена , след като по-рано днес "Има такъв народ" върнаха папката с третия мандат неизпълнена.

Разговорът се състоя във връзка с чл. 99, ал. 5 от Конституцията и кръга лица, които може да бъдат назначени за служебен министър-председател.

Преди дни, след отправена реплика от Делян Пеевски, един от председателите на ДПС, Рая Назарян декларира, че няма амбиции да е служебен премиер.

Сподели:

Коментари (0)

 Решението за Международен ден на музеите, 18 май, е взето в Москва

Решението за Международен ден на музеите, 18 май, е взето в Москва

Думата "музей" е от гръцки произход, произлиза от "mouseion", което е било мястото (например храм), което било посветено на музите, покровителките на изкуствата в гръцката митология

Румен Радев заминава за среща с германския канцлер Фридрих Мерц

Румен Радев заминава за среща с германския канцлер Фридрих Мерц

Германия е първата страна, която Румен Радев посещава, след като беше избран за премиер

Бургас поиска да е домакин на "Евровизия 2027"

Бургас поиска да е домакин на "Евровизия 2027"

Кметът на Бургас побърза за заяви домакинство за "Евровизия", след като стана ясно, че България ще приеме конкурса през 2027 г.