17 Март, 2026

Разбиха банда за трафик на хора с цел сексуална експлоатация

Разбиха банда за трафик на хора с цел сексуална експлоатация

Групата е набирала българки, като им е обещавано да получават по 200 лева на сеанс

Специализираната прокуратура повдигна обвинения на трима участници в организирана престъпна група за набиране и трафик на жени с цел сексуална експлоатация в Австрия и Германия. Това съобщиха от Апелативната специализирана прокуратура.
Заподозрените са задържани на 17 ноември 2017 г. при специализирана операция на ГДБОП и Специализирана прокуратура във Враца и Вършец. Събраните доказателства сочат, че групата е набирала и склонявала българки да проституират в страни от ЕС от януари 2016 г., като им е обещавано да получават по 200 лева на сеанс.
При извършените претърсвания и изземвания в жилища и автомобили на участниците в групата са намерени тефтери със записки, парични преводи, самолетни билети, мобилни телефони, СИМ карти, компютърни конфигурации и други доказателства. Иззети са и наркотици. Част от свидетелите и пострадалите от престъпната дейност на групата са разпитани пред съдия.
С постановление на прокурор от Специализирана прокуратура от 21 ноември 2017 г. на ръководителя на групата Ц.П. е наложено прокурорско задържане за до 72 часа. Днес, 23 ноември 2017 г., за него в Специализирания наказателен съд беше внесено искане за налагане на мярка за неотклонение „Задържане под стража". На двама от участниците в групата е наложена „Парична гаранция" от по 5000 лева по семейни причини и защото не са осъждани.
Сподели:

Коментари (0)

20 доброволци с алпийска техника спасиха бедстващи овце в 300-метрова пропаст

20 доброволци с алпийска техника спасиха бедстващи овце в 300-метрова пропаст

Собственикът потърсил помощ на 112 и на място на два пъти бил изпращан спасителен екип на пожарната. Със задачата се справили доброволци от Спасителния център за диви животни към „Зелени Балкани".

Борисов готви знакови кметове на ГЕРБ за ролята на Цветанов (Видео)

Борисов готви знакови кметове на ГЕРБ за ролята на Цветанов (Видео)

Лидерът на ГЕРБ обмисля нова длъжност за успешните си кметове Димитър Николов и Живко Тодоров

Детекторът на лъжата влиза в МВР: полиграфът става задължителен за шефските постове

Детекторът на лъжата влиза в МВР: полиграфът става задължителен за шефските постове

Изследването с полиграф е предвидено като "допълнителен оценъчен елемент" и няма "елиминаторен характер" в конкурсната процедура