Максималните температури ще са между 17° и 22°
Днес преди обяд облачността над пМаксималните температури ще са между 17° и 22°о-голямата част от страната ще е значителна, почти без валежи. Около и след пладне облачността ще се разкъса и ще намалее, в много райони до предимно слънчево време, съобщава НИМХ.
Ще духа слаб вятър от север-северозапад. Максималните температури ще са между 17° и 22°, малко по-високи по Черноморието, в София - около 17°.
Атмосферното налягане e по-ниско от средното за месеца и ще остане без съществена промяна.
Над планините облачността преди обяд ще е значителна и на отделни места ще превали дъжд, над 2000 метра - слаб сняг. След обяд облачността ще намалее. Ще духа до умерен вятър от запад-югозапад. Максималната температура на височина 1200 метра ще е около 12°, на 2000 метра – около 4°.
Над Черноморието облачността ще е предимно значителна. Ще духа слаб до умерен вятър от север-северозапад. Максималните температури ще са 24°-25°, колкото и температурата на морската вода. Вълнението на морето ще е 1-2 бала.
Слънцето в София изгрява в 7 ч. и 8 мин. и залязва в 19 ч. и 34 мин. Продължителност на деня: 12 ч. и 26 мин. Луната в София залязва в 4 ч. и 34 мин. и изгрява в 18 ч. и 59 мин. Фаза на Луната: два дни преди пълнолуние.
Още от България
Седмокласници и десетокласници са на изпит по математика - какво е новото?
За 10 клас за първи път на външното оценяване има включени задачи от интегрален тип. Промяната при седмокласниците през 2026 година е, че имат 15 минути повече, за да се справят със задачите.
Зеленски: Предложих на България да започне работа по специално споразумение за дронове
Страните са обсъдили и подготовката на украинско-български консултации с цел разработване на общи инициативи
Издават първите заповеди за събарянето на незаконни сгради в "Баба Алино"
По думите на регионалния министър Иван Шишков, 42 са неоснователните удостоверения за търпимост, които са издадени