Фалшиви обаждания от името на Центъра за градска мобилност с настояване за плащане на определена сума, която ”спестява глобата” за репатриране с паяк. Подобна измамна схема е пусната в действие, алармират софиянци, получили подобни позвънявания. Интересно е, че измамниците са знаели не само номерата на мобилните телефони, но и номерата на регистрационните табели на автомобилите, уж, ”нарочени” за вдигане, предаде Нова ТВ.
Според зам.-директора на ЦГМ Александър Георгиев, центърът не събира пари по телефона.
"Ако получите такова обаждане, то е измама. Може да получите обаждане, ако колата ви е в район на миене, планиран авариен ремонт, заради чистене на шахта или клони. Това е единствено за информация на гражданите", категоричен е той.
По думите му регистрационният номер се предоставя чрез винетен стикер за паркиране. "При миене на улици, колата се мести безплатно. ЦГМ не звъни, за да иска пари", обясни Георгиев.
Фактор
Според зам.-директора на ЦГМ Александър Георгиев, центърът не събира пари по телефона.
"Ако получите такова обаждане, то е измама. Може да получите обаждане, ако колата ви е в район на миене, планиран авариен ремонт, заради чистене на шахта или клони. Това е единствено за информация на гражданите", категоричен е той.
По думите му регистрационният номер се предоставя чрез винетен стикер за паркиране. "При миене на улици, колата се мести безплатно. ЦГМ не звъни, за да иска пари", обясни Георгиев.
Още от Улицата
Дошло е време за гражданска партия - кой, ако не площадът, може да я роди?
Следващият протест може да бъде учредително събрание на открито
Шофьор с 500 грама фентанил залови полицията в Пловдив
В контекста на черния пазар това количество представлява изключително сериозен обем поради високата токсичност и силата на действие на този вид опиати.
Порязаха с 5 милиона евро парите за вероизповеданията
Стъпките в тази посока се предприемат заради огромния дефицит, който управляващите се опитват да намалят с мерки, които нямат нищо общо с реформи