2 Април, 2026

Разкриха нови опити за измама с фалшиви PCR тестове

Разкриха нови опити за измама с фалшиви PCR тестове

Поредни опити за измама с фалшиви PCR тестове разкриха гранични полицаи на "Дунав мост" при Русе. Случаите са от 29 декември, но не са свързани помежду си, предаде БНТ.

С разлика от около 4 часа с измама са опитали да влязат в Румъния двама мъже. Те са използвали изтеглени от интернет бланки. Софиянец е показал на смартфона си документ, според който има отрицателен резултат на теста за COVID-19. Смесеният българо-румънски екип на "Гранична полиция“ обаче се е усъмнил в истинността му и след като мъжът не е успял да докаже, че е минал изследването, е бил върнат обратно в страната ни.

Жител на Габрово пък е бил разпечатал бланка от тест, която след проверка е установено, че е подправена. Заради опита му за измама срещу него има образувано и досъдебно производство. Това са поредни подобни случаи. При предходните по-рано този месец семейство от Разград и трима русенци не бяха допуснати в северната ни съседка, след като представиха фалшиви PCR тестове на българо-румънската граница на ГКПП "Дунав мост“ при Русе.
Сподели:

Коментари (0)

Министърът на туризма: Взимаме мерки за облегчаване на туристическия бизнес заради кризата в Близкия изток

Министърът на туризма: Взимаме мерки за облегчаване на туристическия бизнес заради кризата в Близкия изток

Ирена Георгиева запозна държавния глава с актуалната ситуация в туризма и рисковете за сезона. Министерство на туризма ще предложи икономически пакет от мерки до 2 седмици.

Надежда Нейнски: България няма да участва в коалицията за разчистването на Ормуз

Надежда Нейнски: България няма да участва в коалицията за разчистването на Ормуз

По нейните думи не става дума за военна операция, освен това страната ни няма необходимите възможности за да се включи в акцията

Шистовият газ като предизборен наркотик: кой печели от енергийната истерия?

Шистовият газ като предизборен наркотик: кой печели от енергийната истерия?

Борисов внезапно откри, че "България лежи върху злато", а Радев вкара темата за руския петрол в дискусия, която има потенциал да мобилизира избиратели