11 Юли, 2026

Разкриха самоличността на виртуалния любовник, за когото варненска банкерка източила 1 милион лева

Разкриха самоличността на виртуалния любовник, за когото варненска банкерка източила 1 милион лева

Предвиденото наказанието за служителката е затвор за 10 години или повече

„Самоличността на мъжа, за когото се твърди, че е получил близо 1 милион лева от банкова служителка, е установена. Предстои да се докаже дали той наистина е съучастник в престъплението”. Това заяви пред Нова ТВ окръжният прокурор във Варна Красимир Конов.

„Предвиденото наказанието за служителката е затвор за 10 години или повече. Тя е задържана за срок от 72 часа. Ще бъде решено дали ще бъде задържана за постоянно”, поясни Конов. Той допълни, че засегнатите хора са около 30. 

Във вторник 38-годишната специалистка Невена беше арестувана за източване на 1 милион лева от сметки на клиенти. Сигнал за деянието е подаден от финансовата институция, съобщиха от прокуратурата.

Средствата са били превеждани на мъж от Монтана, с когото банковата служителка се запознала в интернет. За трите години виртуална връзка Невена изпращала с колети по куриерска фирма присвоените средства.

Освен тях тя и баща й изтеглили кредити, които също били изпратени на мъжа, както и средствата от влоговете на двамата й родители. Първите средства, които изпратила на своя виртуален приятел, били лични.

Сподели:
Прокуратурата: Постъпиха множество сигнали за злоупотреба с данни от PNR

Прокуратурата: Постъпиха множество сигнали за злоупотреба с данни от PNR

От прокуратурата обещават своевременно обществеността да бъде уведомена за резултатите от извършените проверки

Правосъдният министър поиска наказание за нотариус във връзка с „Баба Алино“

Правосъдният министър поиска наказание за нотариус във връзка с „Баба Алино“

Нарушенията са свързани с удостоверяването на правото на собственост върху недвижими имоти, като липсата на мотивирана правна преценка и постановления, въз основа на които да се издадат актовете, казват от Министерството на правосъдието

Криминалистът Иван Савов оспори официалните версии по случая „Петрохан“: това е брутално ликвидиране

Криминалистът Иван Савов оспори официалните версии по случая „Петрохан“: това е брутално ликвидиране

Експертът поставя под съмнение обясненията за смъртта на замесените лица и обръща внимание на продължаващото полицейско присъствие в два частни имота

Коментари (0)