16 Май, 2026

Различна в бюлетината: Само една партия е била изписана без главни букви в Кърджали

Различна в бюлетината: Само една партия е била изписана без главни букви в Кърджали

В Кърджали една от партиите в бюлетината се оказа изписана по по-различен начин. Според общинската избирателна комисия в Кърджали нарушение няма. Партиите сами подавали към ЦИК как да са изписани имената им.

„Общият брой регистрирани партии са 67. Само 11 са изписани с малки букви. За нашата община се пада 9 да са с големи, а само 1 да е с малки. Не мисля, че трябва да се приема като подсказване, защото това е станало случайно“, каза Юргюш Ахмед, ОИК – Кърджали.

В града решението изборите да са само с бюлетини не затрудни нито комисиите, нито избирателите.

408 души в Кърджали са подали заявления, че имат нужда да гласуват в подвижна избирателна секция. Всички те са с телкови решение. И за да могат да упражнят вота си, са разкрити 10 такива секции.

Днес нарушения с подвижните секции няма. 

В края на изборния ден от МВР съобщиха, че няма нарушения на обществения ред в област Кърджали. В паспортните звена в Кърджали и в Районните управления днес бяха издадени  16 удостоверения за гласуване. Служителите на МВР продължават работата си по охрана на реда и предаването на изборните материали в Общинските избирателни комисии.
Сподели:

Коментари (0)

Задържаха мъж за раняването на двама край метростанция „Хан Кубрат“

Задържаха мъж за раняването на двама край метростанция „Хан Кубрат“

Спорът е избухнал заради паркомясто между двама българи и двама граждани на Нидерландия, като впоследствие е ескалирал до физическа саморазправа и стрелба

Мечка уби млад мъж над витошката хижа "Офелиите"

Мечка уби млад мъж над витошката хижа "Офелиите"

Свидетели на трагедията разказват, че след като бил нападнат от животното, мъжът се е опитал да се защити с пръчка

Дръж се земьо, шоп те гази: Хумор, танци и песни на XVII-ия „Шопски празник”

Дръж се земьо, шоп те гази: Хумор, танци и песни на XVII-ия „Шопски празник”

Международното участие е представено от атрактивната френска изпълнителка на български фолклор Сули Лин, която взима участие в програмата заедно с малката талантлива гадуларка Стефани Митева, певицата Георгия Райкова, фолклорна група „Шопкини“ и др.