27 Април, 2026

Разлог е блокиран от полиция и жандармерия

Разлог е блокиран от полиция и жандармерия

Снимка: АРХИВ


Разложкият районен съд отложи за идния петък 5-те дела по УБДХ за идният петък, предаде кореспондентът на БГНЕС за региона.

БГНЕС припомня, че в 8 ч. днес сутринта пред Районния съд започнаха да се събират десетки разложчани, протестиращи срещу ромските безчинства. Конкретният повод бе бой в заведение в центъра на Разлог на 13 май.

При него е станало масово сбиване, петима са установени и дадени на съд по Указа за борба с дребното хулиганство. Всички те са от ромски произход.

Присъствието на протестиращите доведе до масирано полицейско присъствие в града, а след обяд се включи и жандармерията.

Към 11 ч. протестът се насочи към ромската махала на Разлог, но бяха спрени от полицията на 100 метра от махалата. Тръгналите насреща им роми също бяха изтласкани назад, така се оформи буфер от 200 метра между българи и роми.

След това протестиращите отново се върнаха пред съда, директорът на ОД МВР ст. комисар Дойчин Дойчинов каза пред медиите, че напрежение няма и полицията контролира положението.

Комисарят бе обвинен от протестиращите, че са скрили за пострадали при мелето от нощното заведение до Община Разлог.

Градът продължава да е блокиран от многобройни сили на полицията и жандармерията, до сблъсъци обаче не се стигна.

„След 6-часово заседание съдът отложи делата за събиране на гласни доказателства и лицево разпознаване на нарушителите. Делата са отложени за 21 май от 10 ч.“, съобщиха от пресцентъра на РС-Разлог. /БГНЕС



Разлог / България
Сподели:

Коментари (0)

Още една гилза е намерена при оглед на хижа "Петрохан"

Още една гилза е намерена при оглед на хижа "Петрохан"

Една от гилзите поначало е липсвала - намерена е сега, след стопяването на снега

Мирчев: Искаме създаване на парламентарна комисия за доходите на Пеевски

Мирчев: Искаме създаване на парламентарна комисия за доходите на Пеевски

"Можем да си сътрудничим в парламента с “Прогресивна България”, разполагаща с мнозинство от 131 гласа, по избора на ВСС и Инспекторат на ВСС и по Закона за съдебната власт"

ПП ще работи за обща президентска кандидатура с ФДД, няма решение за споразумение с ДБ

ПП ще работи за обща президентска кандидатура с ФДД, няма решение за споразумение с ДБ

"Възлага на избраните народни представители, защитавайки всички предизборни законодателни приоритети на партията, да пристъпят по най-бърз и ефективен начин към избора на нов ВСС и широк антикризисен пакет от мерки"