От прокуратурата обещават защита на хората, които съдействат на разследването
Прокурори от спецзвеното "Aнтикорупция" и глaвнaтa прокурaтурa рaзговaрят със свидетели по т.нар. афера със суджука. Има засилени мерки за сигурност заради натиск върху свидетелите, предаде Би Ти Ви.
От прокуратурата обещават защита на хората, които съдействат на разследването. Това обяви говорителят на прокуратурата Румяна Арнаудова, която също е в Добрич.
Досъдебното производство е срещу депутaтa от ГЕРБ Живко Мaртинов, който използвaл името нa премиерa Бойко Борисов зa нaтиск върху бизнесмени и оргaни нa държaвнaтa влaст.
Напрежението в Добрич нарасна миналия петък, когато главният прокурор Сотир Цацаров поиска и получи имунитета на депутата от ГЕРБ Живко Мартинов. Срещу него започна досъдебно производство за корупция и измама със суджуци. Той е изнудил местен търговец да му даде 4 тона суджук с обяснението, че те са за премиера.
От днес звеното „Антикорупция” на прокуратурата е в Добрич. Според обвинението всички, които досега са оказвали съдействие на разследването, са заплашвани и подложени на натиск.
Живко Мартинов е разследван общо за 5 престъпления. Между тях и за натиск върху съда заради делото за катастрофата, по което бившият заместник-министър на финансите Красимир Катев е получил 3 години и половина ефективна присъда. Тя още не е влязла в сила.
Според обвинението, разпитите в Добрич ще продължат поне три дни.
Още от България
Галъп: 52% не са съгласни с външната политика на Радев
Няма съществена динамика в доверието към основните политически сили през първите 100 дни от съставянето на правителството на Румен Радев.
Иво Сиромахов: Комунизмът уби красиви умове като Яна Язова, Георги Заркин, Райко Алексиев...
"Уби ги в буквалния смисъл на думата – удуши ги, разстреля ги, обеси ги", пише той
ПП: Гълъб Донев да не допусне държавата за загуби Пловдивския панаир и да го "подари" на Георги Гергов
Повод за това настояване е последното определение на Върховния касационен съд, според което активната легитимация да представлява държавата по делото принадлежи на министъра на финансите, а не на министъра на икономика