28 Юли, 2026

Министърът на здравеопазването издаде 3 нови заповеди заради Covid-19

Министърът на здравеопазването издаде 3 нови заповеди заради Covid-19

Те са в сила до края на месец ноември

Министърът на здравеопазването издаде 3 заповеди във връзка с удължаването на извънредната епидемична обстановка до края на месец ноември, съобщиха от министерството.

Позволява се провеждането на спортни състезания на закрито с публика, при настаняване на зрителите най-малко през една седалка и при спазване на физическа дистанция от 1,5 метра, при заетост на местата не повече от 50 % от капацитета на съответното спортно съоръжение.

За лица, пристигащи у нас от Украйна, се въвежда изискването за представяне на документ за отрицателен резултат от PCR тест. Изключенията са посочени в заповедта.

Центровете за подкрепа на личностното развитие възобновяват своите занимания в съответствие с изготвените от Министерството на образованието и науката и Министерството на здравеопазването Насоки за работа на центровете за подкрепа за личностно развитие (ЦПЛР) през учебната 2020-2021 година в условията на COVID-19, публикувани на интернет страницата на Министерството на образованието и науката.

Непроменени остават останалите общи противоепидемични мерки до този момент.
Сподели:
Промените в Изборния кодекс влизат на второ четене в парламента

Промените в Изборния кодекс влизат на второ четене в парламента

Предвижда се възстановяване на машинния вот такъв, какъвто беше през 2021 година

ПП атакува бюджета с 32 000 подписа и искане за президентско вето

ПП атакува бюджета с 32 000 подписа и искане за президентско вето

От „Продължаваме промяната“ настояват държавният глава да върне закона за ново обсъждане заради политиките в него, които не отговарят на обществения интерес

Слънчево с юлски горещини, следобедни дъждове разхлаждат на изток и в планините

Слънчево с юлски горещини, следобедни дъждове разхлаждат на изток и в планините

Максималните температури - между 31° и 36°, малко по-ниски по Черноморието и в североизточните райони, в София – около 31°. На морето ще е предимно слънчево.

Коментари (0)