24 Декември, 2025

Разследват Българската фондова борса за манипулации

Разследват Българската фондова борса за  манипулации

Комисията за финансов надзор ще влезе на проверка в Българската фондова борса, съобщава БНТ. Причина за разследването е начина, по който се формира водещият индекс SOFIX и възникнали съмнения, че той е бил нагласен.
Според изнесена досега информация Борсата е подменила една компания с друга, за да бъде стойността на индекса в определени граници. Затова обаче няма потвърждение от официален източник, а само обяснения, че по този начин се определят по принцип индексите.
Участието на компании при формирането на SOFIX има както икономическа, така и имиджова полза за даденото дружество.
Сподели:

Коментари (0)

Кремъл е в шок: Все повече руски петролни танкери засядат задълго край бреговете на Азия

Кремъл е в шок: Все повече руски петролни танкери засядат задълго край бреговете на Азия

В материал на Bloomberg се изтъква, че санкциите срещу агресора принуждават руския петрол да остава все по-дълго в морето, докато Москва и нейните купувачи търсят нови схеми за доставка

НАП напомня на клиентите как да избегнат двойното данъчно облагане

НАП напомня на клиентите как да избегнат двойното данъчно облагане

Метод може да прилoжи всяко лице, чийто доходът е бил правилно обложен

Изграждат зарядни станции за електромобили по АМ "Тракия"

Изграждат зарядни станции за електромобили по АМ "Тракия"

Два от общо шестте зарядни центрове ще бъдат разположени в близост до автомагистралата – при изходите за Чирпан и за село Кабиле, и са част от зарядната инфраструктура за електрически превозни средства