27 Април, 2026

Разследват фалшиво обаждане от Байдън преди първичния вот

Разследват фалшиво обаждане от Байдън преди първичния вот

Целта е била демотивиране на гласоподавателите в Ню Хемпшир

В САЩ разследват фалшиво обаждане от президента Джо Байдън преди първичния вот за определяне на президентската номинация на Демократическата партия. 

"Вашият глас има значение през ноември, а не този вторник", казва гласът, предаде АФП.

Главната прокуратура на Ню Хемпшир обяви, че е започнало разследване, като заяви, че обаждането "изглежда изкуствено генерирано".

"Тези съобщения изглеждат като незаконен опит за нарушаване на президентските първични избори в Ню Хемпшир и за демотивиране на гласоподавателите в Ню Хемпшир", се допълва в изявлението.

Ръководителят на кампанията на Байдън Джули Чавес Родригес заяви, че кампанията обмисля по-нататъшни действия във връзка с фалшивия роботизиран разговор.

"Разпространяването на дезинформация с цел потискане на гласуването и умишлено подкопаване на свободните и честни избори няма да издържи", каза тя. /БГНЕС

Сподели:

Коментари (0)

Три руски военни кораба и изтребител са поразени в Крим от украинско спецподразделение

Три руски военни кораба и изтребител са поразени в Крим от украинско спецподразделение

Част от ударите на СБУ са били насочени и към учебния център на руския Черноморски флот„Лукомка“ и към щаба на радиотехническото разузнаване на войските за противовъздушна отбрана

Доналд Тръмп: Войната с Иран ще приключи много скоро, с победа

Доналд Тръмп: Войната с Иран ще приключи много скоро, с победа

"Иранците, трябва да признаят, че няма как да се сдобият с ядрено оръжие. Иначе няма за какво да се срещаме"

Бъкингамският дворец потвърди: визитата на Чарлз III в САЩ ще се осъществи по план

Бъкингамският дворец потвърди: визитата на Чарлз III в САЩ ще се осъществи по план

Четиридневното посещение е организирано в чест на историческите отношения между Великобритания и САЩ по случай 250-годишнината от независимостта на Америка