Регионалният министър поиска оставката на директора на „Поддържане на пътната инфраструктура“ в АПИ
Решението на министъра е в резултат на данни от проверката във връзка с трагичния инцидент край Телиш (където загина 12-годишната Сиана), съобщиха от Министерството на регионалното развитие и благоустройството
Министърът на регионалното развитие и благоустройството Иван Иванов поиска от председателя на Управителния съвет на АПИ да освободи директора на дирекция „Поддържане на пътната инфраструктура“ в агенцията.
Поискана е и оставката на началника на отдел „Инвестиционно-ремонтни дейности“ в Областно пътно управление - Плевен.
Решението на министъра е в резултат на данни от проверката, назначена от него миналата седмица, във връзка с трагичния инцидент край Телиш, съобщиха от Министерството на регионалното развитие и благоустройството.
На 31 март при тежка катастрофа в участъка от пътя Плевен – Луковит при Телиш загина 12-годишната Сияна. Смъртта на момичето надигна вълна от голямо обществено недоволство. Министерски съвет свика съвещание и набеляза общо 37 мерки, с които да се преодолява "войната" по пътищата и да се гарантира създаване на безопасност на пътя.
Оставката на шефа на АПИ инж. Йордан Вълчев беше поискана както от неправителствния сектор в лицето на сдружение "Ангели на пътя", така и от политически формации в парламента.
Още от България
Радев: Пет вертолета и „Спартан“ са в готовност в случай на опустошителни пожари
Премиерът подчерта, че са взети превантивни мерки и институциите работят с повишена отговорност към обществото
Бутат 20 незаконни строежа в Стара Загора
Старозагорският кмет каза, че действията на Общината не са свързани с етническата принадлежност на живеещите в квартала, а с необходимостта да се спазва законът
Пловдивската полицията разследва жестоко убийство на млад мъж в Съединение
По първоначални данни след като жертвата е била убита, тялото е разфасовано. Трупът е престоял няколко дни в чувал и е открит снощи.