17 Август, 2026

Регионалното министерство даде "зелена светлина" за изграждане на близо 14 км от автомагистрала „Хемус“

снимка: БГНЕС

Отсечката е част от участък № 4 на магистралата. Той обхваща трасето от края на пътен възел „Плевен“ (пресичане с път II-35) до път III-301, включително пътен възел “Летница“

Министърът на регионалното развитие и благоустройството Иван Иванов подписа разрешение за строеж за нови близо 14 километра от автомагистрала „Хемус“, съобщават от ведомството.

Отсечката е част от участък №4 на магистралата. Той обхваща трасето от края на пътен възел „Плевен“ (пресичане с път II-35) до път III-301, включително пътен възел “Летница“ и е разделен на подобекти. Издаденото разрешение е за частта в източния край, включително пътен възел „Летница“.

Разрешението за строеж е въз основа на одобрен технически проект, в съответствие с предвижданията на действащите подробни устройствени планове – парцеларни планове, одобрени със заповеди на заместник-министъра на регионалното развитие и благоустройството от 30.09.2020 г. и от 02.02.2021 г. Проведени са и всички други необходими подготвителни процедури в съответствие с нормативните изисквания.

С издаденото разрешение за строеж се допуска предварително изпълнение на строителството на отсечката. Това ще ускори процеса на реализация на автомагистрала „Хемус“, ще допринесе за осигуряване на модерни експлоатационни условия и ще подобри безопасността и сигурността на движение.

Сподели:
WSJ: Китайски индустриален гигант финансира Иран

WSJ: Китайски индустриален гигант финансира Иран

Американски представители съобщават, че Hengli е един от най-големите играчи в огромна екосистема от рафинерии в Китай, които от години купуват санкциониран петрол

Президентът на Индонезия обеща да затвори 750 държавни компании заради корупция

Президентът на Индонезия обеща да затвори 750 държавни компании заради корупция

Най-голямата икономика в Югоизточна Азия отдавна се бори с корупцията в публичния и частния си сектор, въпреки засилването на законите срещу нея, създаването на специални разследващи комисии и арестуването на няколко високопоставени личности

Семейство Тръмп купи Лос Анжелис Лейкърс за рекордните 12,5 млрд. долара

Семейство Тръмп купи Лос Анжелис Лейкърс за рекордните 12,5 млрд. долара

Джошуа Кушнър е основател на фонд за рисков капитал. По-важното обаче е, че той е брат на Джаред Кушнър, зет на Доналд Тръмп

Коментари (0)