19 Май, 2025

Рекорд - „Форбс“  обяви, че състоянието на Илон Мъск  е 431,2 милиарда долара

Рекорд - „Форбс“  обяви, че състоянието на Илон Мъск  е 431,2 милиарда долара

Снимка: БГНЕС

Втори в престижната класация е основателят на Amazon Джеф Безос с приблизително състояние от над 240 милиарда долара

Илон Мъск е първият човек, достигнал състояние от над 400 милиарда долара, предаде ДПА, цитирана от Нова ТВ. Богатството му се състои основно от акции в производителя на електрически автомобили „Тесла“ и аерокосмическата компания SpaceX. Американското списание „Форбс“ оцени в четвъртък състоянието на Мъск на 431,2 милиарда долара, а компанията за финансови услуги Bloomberg каза, че то възлиза приблизително 447 милиарда долара.

Само за два дни: Илън Мъск стана по-богат с 31 млрд. долара

След президентските избори в САЩ в началото на ноември покачването на цената на акциите на „Тесла“ направи 53-годишния Мъск значително по-богат, поне на хартия. Инвеститорите спекулират, че „Тесла“ ще спечели от настоящата близост на Мъск с избрания за следващ президент на САЩ Доналд Тръмп.

Мъск подкрепи Тръмп с дарения за милиони по време на предизборната кампания и ще бъде част от правителството на Тръмп. Компаниите на Мъск включват също онлайн платформата Х и компанията Neuralink, която работи върху мозъчни импланти.

На второ място в класацията е основателят на Amazon Джеф Безос с приблизително състояние от над 240 милиарда долара.

 

Сподели:

Коментари (0)

Клуни: Връщането в Гърция на скулптурите от Партенона е семеен въпрос за мен

Клуни: Връщането в Гърция на скулптурите от Партенона е семеен въпрос за мен

Атина от десетилетия изисква връщането на скулптурите от Британския музей, като твърди, че те са били откраднати през 1802 г. от лорд Елгин, британски посланик в Османската империя

Вратата на Евровизия се отвори широко с надеждата Селин Дион да се завърне

Вратата на Евровизия се отвори широко с надеждата Селин Дион да се завърне

След дълго сценично отсъствие поради здравословни проблеми, Дион се завърна публично през 2024 г., за да изпълни класиката Hymne à l'Amour на Едит Пиаф на Олимпийските игри в Париж

22 минути до небитието: Том Круз на ръба на смъртта в новата "Мисия невъзможна"

22 минути до небитието: Том Круз на ръба на смъртта в новата "Мисия невъзможна"

Никой на Земята не може да направи това, освен Том, разказва режисьорът Кристофър Маккуори на майсторски клас на филмовия фестивал в Кан, където ще бъде премиерата на филма